YouTube kanalı için konsept önerisi

isimsizyerli

Centipat
Arkadaşlar ben bir kanal açmak istiyorum fakat montaj yaparken veya çekerken saatlerimi almasın. Başlangıçta basit iş yapmak istiyorum. Şu an montaj kanalım var az abonesi ama izlenmesi idare eder ama montaj işi bana göre değil. Önceden telefon ve PC için bilgiler veren kanalım vardı. Yani telefon oyunlar PC programları, site kurma falan. YouTube boş iştir belki ama böyle vakit geçirmek istiyorum başka bir şeyler tanımak istiyorum. Blogger temalarıyla ilgili bir sayfamı açsam site de kurup biliyorum çünkü ya da Tamindir gibi bir site mi kursam? Ne yapayım sizce?

Kardeşim, çok fazla şey yazmışsın. Bunların hepsini yapman çok vakit alır. Benim tavsiyem, önüne kağıt kalem alıp düşündüklerini yazman. Sonra bunların olumlu ve olumsuz yanlarını yaz yanlarına. Daha sonra kafanda bir şeyler oluşur zaten. Daha sonra biz buralardayız yine.

Youtube kanalı açacaksan ilgi alanı fazla olan ve Youtube'da az bulunan bir konsept ile ilgilen.
Eğer bilgin varsa iki blog yaz ya da bir site kur. Biz bu konuda seni yönlendiremeyiz. Önemli olan, kalbinin ne dediği.

Öncelikle şöyle söyleyeyim, bence yeni başlayan bir Youtube kanalının gelişmesi çok zor. Şimdiki büyük Youtube kanalları yıllar yıllar öncesinin kanalları. Yeni başlayan çoğu kanala baktığın zaman, göze çarpan bir durgunluk göreceksin. Maalesef bilgi veren kanallar çok tutmuyor. Tutan kanallar da belli zaten. En iyi olduğun iş hangisi ise ona ağırlık ver. Yine de bir şeyler dene. Aklına hangisi yatarsa.

Cut edit, montaj öneririm. Bence son zamanda yapılmış en iyi şey olabilir. İlk Türkiye'de TAA yapmıştı sanırım Oğuzhan Uğur da çok başarılı yapıyor. Böylece uzun süreler göz korkutmaz akıcı ve hızlı olur. Tabiki yetenek gerekiyor bu işlem için ve sizin tarzınıza uyması.

Cut edit, montaj öneririm. Bence son zamanda yapılmış en iyi şey olabilir. İlk Türkiye'de taa yapmıştı sanırım oğuzhan uğur da çok başarılı yapıyor. Böylece uzun süreler göz korkutmaz akıcı ve hızlı olur. Tabii ki yetenek gerekiyor bu işlem için ve sizin tarzınıza uyması.

Montaj yapma hakkında orta yollu bilgim var ama insan öğrendikce daha iyi şey yapmak istiyor ve daha iyileri vakit alıyor. Ama biraz daha açar mısınız ben ne olduğunu anlayamadım.
YouTube kanalı açacaksan ilgi alanı fazla olan ve YouTube'da az bulunan bir konsept ile ilgilen.
Eğer bilgin varsa iki blog yaz ya da bir site kur. Biz bu konuda seni yönlendiremeyiz. Önemli olan, kalbinin ne dediği.

Montaj kanalımın altına gelmişti ama Türkiye'de ilk olacak bir montaj türüydü yalnız dediğim gibi hiçbir şey zamandan değerli değil. Tutması veya tutmamamsı an meselesi. O yüzden başta kolay işlerle başlamak istiyorum.

Montaj yapma hakkında orta yollu bilgim var ama insan öğrendikce daha iyi şey yapmak istiyor ve daha iyileri vakit alıyor. Ama biraz daha açar mısınız ben ne olduğunu anlayamadım.
Bahsettiğim kişilere YouTube da bakın. Sözcüklerin ve cümlelerin arasında ki nefes alma boşluk gibi şeyleri siliyorlar. Çok akıcı bir video ortaya çıkıyor Oğuzhan Uğur bunu çok başarılı uyguluyor.

Geri
Yukarı