YouTube Kanalı İçin Tema Tavsiyesi

MuhammedC

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Muhammet.
Yakın zamanda YouTube kanalı açmaya karar verdim. Birkaç kere denedim ama 4.000-5.000 abonede kaldım hep. Benim istediğim kanalım için bir tema tavsiyesi. Yani bir oyun kanalımı, yoksa film tanıtım kanalı mı, kitap tanıtımı mı? Hangisi sizce daha iyi olur? Bu söylediklerimin hepsini başarıyla ben yapmaktayım.
Ya da şöyle bir şey yapsak. Bir kanal içinde hem film tanıtımı hem oyun videoları hem de kitap tanıtımı olabilir mi? Teknolojik aletler de katabiliriz bunlar. Sizce böyle bir kanal açsam tutar mı? Ya da saçma olur mu?

Eğer emek verirsen tutturabilirsin, yakın zamanda bende kanal açacağım. Ben 3-4 farklı kanal açacağım fakat, aklımda oynatma listesi oluşturmak var. Birde böyle düşün diyebilirim.

YouTube çok taraflı bir site. Bu platformda kişinin yapacağı temalar cinsiyetinden başlıyor. Burada demek istediğim tema arayan bir birey eğer kız ise klasik olarak makyaj-vlog-sosyal hayat tarzı içerikler üretir. Ha birde çağımızda yeni çıkan '' Gamer Kız '' başlığını neredeyse duymaya başladık. Şimdi gelelim sana. Seçebileceğin temaları az çok biliyorsundur umarım. Örneğin oyun-vlog tarzı temalar erkeklerin sıkça yaptığı içeriklerdir. Barış Özcan adlı YouTube platformunun nadide kanalları gibi bilgi kanalıda açabilirsin.

Uzun lafın kısası temaların sınırlı olmakla birlikte yapabileceklerinin sınırlı olması da bir sorun. Sana tavsiyem oyun-vlog ya da bilgilendirme-vlog tarzı bir tema ile başlayabilirsin. Birkaç videonda sosyal hayatın ile içerik üretirsen hedeflediğin kitleye ulaşabilirsin.

Dün Türkçe kurallara uymadığım için ceza yedim. Tavsiyeleriniz üzerine oyun-vlog tarzı kanal açmaya karar verdim. Blogda değişik konulara ve komik olaylara değenicrm. Ama oyun kısmında hala takıldım. Büyük YouTuber'lar yeni çıkan oyunları fazla oynamıyor. Ya GtA 5 ya da diğer değişik oyunları oynuyorlar. Benim be yapmamı önerirsiniz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı