YouTube kanalım gelişmiyor

zKaranfily0

Hectopat
Makaleler
1
2 Kasım 2020'den bu yana aralıksız içerik üretiyorum kanalımın katogorisi eğitim thumbnailsiz kalitesiz videolar değil. Her videom için saatlerce uğraşıp thumbnail edit etiketler güzel video fikri olabildiğince iyi ses kalitesi montaj vs. şeyler yapıyorum. Kanalımın 2. yılına çok az kaldı ve hala 730 aboneyim. Hiç aktif kitlem yok. Neden nerede hata yapıyorum? Yaşım küçük diye mi takip etmiyorlar? Toplam 190'a yakın videom var.

2 Kasım 2020'den bu yana aralıksız içerik üretiyorum kanalımın katogorisi eğitim thumbnailsiz kalitesiz videolar değil. Her videom için saatlerce uğraşıp thumbnail edit etiketler güzel video fikri olabildiğince iyi ses kalitesi montaj vs. şeyler yapıyorum. Kanalımın 2. yılına çok az kaldı ve hala 730 aboneyim. Hiç aktif kitlem yok. Neden nerede hata yapıyorum? Yaşım küçük diye mi takip etmiyorlar? Toplam 190'a yakın videom var.
Kanalı paylaşabilir misin ?

Bir farkin olmasi gerekiyor herkesten herkesle aynı icerikte videolar cekersen insanlar bilindik olani izler.

Mesele yaşının veya video fazlalığının olması değil Türkiye de. Benim açımdan eğitim videoları Türkiye de önemi yok çünkü bilgiye kapalı bir ülkeyiz. Gelişmek istiyorsan önceden başlamalıydın bu işi yapan çok var şuan ama geç değil. Video kaliteli olmasına gerek yok senin konuşma biçimin tarzın daha önemli ne kadar akıcı konuşursan o kadar iyi oluyor eğitim videolarında. Ayrıca şunu söylemeliyim ki algoritma da daha çok aynı kişileri çıkarır sebebi bir kitlesinin olması adam da nereden daha çok para kazanıyorum ona destek vereyim sonucuna ulaşıyoruz.

Tavsiyem; Olabildiğince çok platformda yap videolarını göster kendini insanlara Instagram, tiktok, twitter ne kadar çok platform o kadar çabuk büyüme demek.

Kanalda mesela "Bandicam en iyi ayarlar" videosuna baktım. Çoğu YouTuber'ın yaptığı ilk hata olan sürekli "arkadaşlar" demen, kaliteli bir mikrofona ihtiyacın var konuşurken, konuşman akıcı gibi görünsede bir plan yapmadan gelişi güzel konuşmuşsun ve öksürüyorsun anlatım yaparken. Anlatacaklarını bir plan yapıp sıralı ve daha dikkatli ve anlaşılır konuşarak yapsan daha olumlu olacaktır.

Bu çektiğin videolardan zaten diğerleri binlerce çekti şu anda kimse oturup da bunları izlemez. Daha gundemde olan seyleri takip etmen lazim.

Geri
Yukarı