YouTube kanalım için alacağım ürünler

WoLeRm

Hectopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Bilenler bilir bir kanal açacağım teknoloji incelemeleri ile ilgili. Birkaç ürün buldum fakat ne kadar iyiler diye size sormak istedim.
Ürünler;

Ayrıca ışık ve lens de almalıyım ama bir sürü ürün var ve bazıları çakma gibi. Bu konuda yardım lazım.
Aynı zamanda minik resimler lazım. @Steve Rogers bu konu hakkında yardımın olur mu?
Kamerayı 2. el almak mantıklı mıdır?
İlk olarak oyuncu ekipmanı ve sistemim için aldığım ürünleri inceleyeceğim. Biraz büyüyünce markalardan ürün isteyeceğim. Nasıl olur?

Merhaba dostum.

Kameralara her ne kadar ilgili olsam da tavsiye vermek istemem. Attığın mikrofon (BY-M1) fiyatına göre gayet iyi bir mikrofon. Kendim bizzat kullanıyorum, ses kalitesi olarak başarılı. Dolby On gibi yazılımlarla kayıt alıp üzerinde oynuyorum, tatmin edici bir sonuç oluyor :) (Üzerinde oynamasan da tabii gayet yeterli) 6 metrelik kablosu çekim yaparken direkt kameraya bağlayabilme kolaylığını sağlıyor. Kısaca memnunum, tavsiye ederim.

Işık konusunda da profesyonel bir şeyler arıyorsan Godox ve benzeri markalara bakabilirsin. Daha uygun bir çözüm olarak, bu ucuz markasız ring light'lar iyi başlangıç olacaktır. Hatta bunlardan 2-3 adet falan alıp, düzgün konumlandırırsan iyi bir sonuç alabilirsin. Tabii bu dediğim biraz komik bir çözüm ama, düşünülebilir.

Ek olarak, yanlış hatırlamıyorsam iPhone 12'in vardı. Böyle harika bir kameraya sahip telefonun varken kamera almak gereksiz bence şimdilik. Çünkü ikinci el falan alacağınız çoğu kameradan daha iyi bir kameraya sahip iPhone 12. Ayrıca daha pratik ve işlevsel.

Son olarak naçizane bir tavsiye vereyim. Başlangıçta markalar küçük kanallara kolay kolay ürün göndermez. Tavsiyem, üst düzey bir ışık, kamera almak yerine başlangıç için yeterli ekipmanlar almandır. Kalan bütçeyle ihtiyacın olan teknolojik ürünler alıp incelersin. Tanıdığın, eş dost bir ürün aldığında birkaç günlüğüne rica et, test et, incele. Böyle böyle izlenir, beğenilirsin, markalar sana ürün gönderir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Merhaba dostum.

Kameralara her ne kadar ilgili olsam da tavsiye vermek istemem. Attığın mikrofon (BY-M1) fiyatına göre gayet iyi bir mikrofon. Kendim bizzat kullanıyorum, ses kalitesi olarak başarılı. Dolby on gibi yazılımlarla kayıt alıp üzerinde oynuyorum, tatmin edici bir sonuç oluyor :) (üzerinde oynamasan da tabii gayet yeterli) 6 metrelik kablosu çekim yaparken direkt kameraya bağlayabilme kolaylığını sağlıyor. Kısaca memnunum, tavsiye ederim.

Işık konusunda da profesyonel bir şeyler arıyorsan godox ve benzeri markalara bakabilirsin. Daha uygun bir çözüm olarak, bu ucuz markasız ring Light'lar iyi başlangıç olacaktır. Hatta bunlardan 2-3 adet falan alıp, düzgün konumlandırırsan iyi bir sonuç alabilirsin. Tabii bu dediğim biraz komik bir çözüm ama, düşünülebilir.

Ek olarak, yanlış hatırlamıyorsam iPhone 12'in vardı. Böyle harika bir kameraya sahip telefonun varken kamera almak gereksiz bence şimdilik. Çünkü ikinci el falan alacağınız çoğu kameradan daha iyi bir kameraya sahip iPhone 12. ayrıca daha pratik ve işlevsel.

Son olarak naçizane bir tavsiye vereyim. Başlangıçta markalar küçük kanallara kolay kolay ürün göndermez. Tavsiyem, üst düzey bir ışık, kamera almak yerine başlangıç için yeterli ekipmanlar almandır. Kalan bütçeyle ihtiyacın olan teknolojik ürünler alıp incelersin. Tanıdığın, eş dost bir ürün aldığında birkaç günlüğüne rica et, test et, incele. Böyle böyle izlenir, beğenilirsin, markalar sana ürün gönderir diye düşünüyorum.

iPhone 12 yaşım gereği alınmadı çünkü iPhone 5 kaybetmiş biriyim. SE 2020 var ama o da yeterli değil. Eğer YouTube başarılı olmasa bile fotoğraf merakım var zaten.

iPhone 12 yaşım gereği alınmadı çünkü iPhone 5 kaybetmiş biriyim. SE 2020 var ama o da yeterli değil. Eğer YouTube başarılı olmasa bile fotoğraf merakım var zaten.
Hmm, o zaman başlangıç için Sony ZV-1 ya da Canon Eos M50 gibi vLog kameraları iyi bir tercih olabilir. Ama yine de bilgili arkadaşların önerilerini bekle derim. Göz atmak istersen birkaç video bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı