Youtube Kanalını Büyütmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mamba out

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben Youtuber'lığa yeni başlamış birisiyim. Kanalımı geliştirip daha fazla abone kazanmak ve önemli yerlere gelmek istiyorum. Fakat abone sayım az, ve pek izlenme, beğeni vb. alamıyorum. Reklam verebilirim. Eğer reklam vermem için doğru bir yol gösterirseniz o yere reklam verebilirim. Oyun tavsiyesi de verebilirsiniz. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kanal linki: Zafer Çakır

Bir iki ufak tavsiye verebilirim zamanında uğraştığım ama artık yeterli vakit bulamadığım için bıraktığım bir olay tek sebep de bu değil gerçi. Öncelikle daha önce yapılmamış var olmayan herhangi bir şey yapmamışsın. Dolayısıyla normal bir izleyiciye zaten bir sebep vermiyorsun seni izlemesi için. Reklam ile olacak bir iş değil zaten. En iyi reklam seni izleyen insanları kendi çevresine anlatmasıdır. Tabi Youtube işinde parasını kullanarak yükselenler yok değil ki bunu zaten tavsiye etmem.

Bahsettiğim şey bot olayı falan değil o zaten eninde sonunda gün yüzüne çıkar. Maddi durumu müsait olan insanlar bu işte popüler olmak için parasını kullanıp çeşitli oyun yada oyun içi para çekilişleri yapıyorlar. Bu sayede rakam üzerinde kalabalık ve takip edilen birisi olarak gözüküyorlar. Halbuki çekiliş için gelen kişi çekiliş bittikten sonra çekip gidiyor. Youtube Türkiye topluluğu oldukça berbat ve emek harcayanı değil kolay yollara kaçanı yükselten bir topluluk. Beş yıl önceki Türk Youtuberlar çok daha iyi işler yapıp göz önüne geliyorlardı. Şimdi zaten onların bir çoğu farklı platformlara geçti.

Başarılı olmak istiyorsan özgün ol. Ama aynı zamanda iyi olmanın başarı getirmek zorunda olmadığını da unutma. Sonuçta bugün Youtube'u açıp oyunlarla ilgili video izleyen kişilerin çok büyük bir çoğunluğu 9-15 yaş arası. Böyle bir kitleyi çekmek içinde gidip özünde efsane olan ama zeka ve sabır gerektiren oyunlar oynayamazsın. Bir önemli şeyde senin mutlu olman. Mutlu olmayacağın bir şekilde yayıncı olacaksan bence zaten değmez.

Sa. Teknopat ailesi. Bende bir kanal açtım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Bir bakıp bana ne yapmam gerektiği ile iligli bilgi verir misiniz. Kanal Adım : Bakışaçısı

Kardeşim, kısacası iyi içerik üretmen gerekiyor. Kendi kanalına özgü olması gerekir. Kalkıp oyun kanalı açıp yemek paylaşman saçma ve komik olur.

İyi içerik = iyi kanal

YouTuber olayım, köşeyi döneyim diye bir şey yok artık. Bu piyasanın kaymağını yiyenler dışında pek iş de kalmaz. Özgün ve tutacak bir içeriğin yoksa veya önceden tanınmış birisi değilsen işin olmaz.

Yeni başladıysan kanalını arkadaşlarına göster, arkadaşlarının da başkalarına göstermesini rica et. Sosyal medya hesaplarından kanalını paylaş, ne tür içerikler ürettiğini yazmayı unutma.

Bunun dışında videolarının daha fazla izleyiciye ulaşabilmesi için videolarında etiket kullan ve kanalının hakkında kısmında yazdığın açıklamada ürettiğin içeriklerin ne tür olduğunu yaz. Bunun nedeni, insanlar YouTube'ta arama yaparken kanalların açıklama kısmındaki ne tür içerik ürettiğini açıklayan sözcüklerin ön plana çıkması.
Demek istediğim; örneğin açıklamanda "eğlenceli VLOG" kelimesini kullanmışsın. Bir insan arama yaparken "eğlenceli VLOG" yazarsa, kanalının ön plana çıkma ihtimali de artar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı