YouTube kısıtlı mod kapanmıyor

AcarCnr

Kilopat
Yer
Tashkent, Uzbekistan
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba arkadaşlar sanırım iş yerinde ağ yöneticisi YouTube kısıtlı moda almış. Ağ üzerinde böyle bir şey var mı emin değilim ama ben PC üzerinden kısıtlı modu kapatamıyorum. Aşağıya resim bıraktım. Google eklentisi olarak VPN kurunca düzeliyor. Fakat bu sefer de bağlantı yavaşlıyor. Ben bunu VPN olmadan nasıl kapatırım? Saçma saçma videolara kısıtlı mod deyip açmıyor veya video açıyor kısıtlı mod yüzünden yorumlar kapalı gözüküyor.
En azından kapatamasam bile VPN'i hızlı bir tarayıcı önerebilir misiniz? Google'a yazıp bulabilirim ama kullanıp memnun kaldığınız varsa onu yükleyim direkt.

kısıtlı mod.GIF

Güncelleme: Başka bir YouTube hesabı açarakta deneyebilirsiniz. Ve başka bir tarayıcı üzerinden de deneyebilirsin.

Verdiğim linkteki rehbere git orada VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır onu gösteriyor ben denedim işe yaramıştı internet hızın hiç düşmüyor bir de sende bir dene belki olur.

Verdiğim linkteki rehbere git orada VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır onu gösteriyor ben denedim işe yaramıştı internet hızın hiç düşmüyor bir de sende bir dene belki olur.
Yazılanları uyguladım. DNS değişip programı çalıştırdım kapandı kısıtlı mod. Sonra tekrar programı kapattım, DNS'yi de eski haline getirdim. Açık konuma geçmedi. Düzeldi sanırım. Teşekkürler
Güncelleme: Başka bir YouTube hesabı açarakta deneyebilirsiniz. Ve başka bir tarayıcı üzerinden de deneyebilirsin.

Denedim olmadı. İnternette bulduğum şeyleri de denedim yine aynıydı fakat @BayGörkem 'in dediği düzeltme işlemini deneyene kadar. Şimdi düzeldi.

Not : Program işe yarıyor mu bilmiyorum ama DNS değiştirmek işe yarıyor. 1.1.1.1 ayarladım sorun çözüldü.

Bende de aynı sıkıntı mevcut lakin ben dns'i 1.1.1.1 yaptığımda komple internet balantım gidiyor başka dns'lerde herhangi bir işe yaramadı Baygörkemin verdiği yöntem de bir şey sağlamadı maalesef

İnternet sağlayıcımı arayıp durumu anlattım, aile modunun aktif olduğunu ve kapatabileceklerini söyledi. Kapattırdıktan sonra sıkıntı kalmadı. Gelecekte bu sorunu yaşayan arkadaşlar bu yöntemi de deneyebilir.

C:\Windows\System32\drivers\etc altındaki hosts dosyasına kullandığım koruma programı bu kodları ekliyor, bu kodları kaldırıp hosts dosyasını salt okunur yapınca kısıtlı mod kalkıyor ben bu şekilde çözdüm umarım faydası olur

216.239.38.120 www.youtube.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 m.youtube.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 youtubei.googleapis.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 youtube.googleapis.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 www.youtube-nocookie.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch

Yeni konular

Geri
Yukarı