YouTube müstehcen içeriğe neye göre izin verir?

nc.abidin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen İngilizce çalışırken bir deyime denk geldim. Bu deyim ingilizcede sevişmek, ilişkiye girmek anlamlarını taşıyor. Tam olarak neye karşılık geldiğini o an bilmediğim için internetteki içeriklere bakmaya karar verdim ve YouTube'a bu deyimi yazdım. O sırada müstehcen şeyler çıktı tabii ama biri benim aşırı dikkatimi çekti çünkü daha önce YouTube'da böyle bir şeyi hiç görmemiştim.

Bir video gördüm, bu video 7 küsur milyon izlenmiş ve altında da bir sürü yorum var. Yani videonun gözden kaçma ihtimali de pek yok.

Merak ettiğim konu ise, YouTube bu tarz içeriklere neye göre izin veriyor veya vermiyor?

Yaş sınırı, cinsel ilişki olmaması ve eğitim veya bilgilendirme videosu olması şartıyla izin veriyor. Birkaç tane direkt cinsel organın gözüktüğü video görmüştüm.

Konu mesajında video'nun içeriğinden bahsetmiştim ama moderatör o kısmı silmiş. Dolayısıyla konu çöp olmuş. Çünkü durumun education ile alakası yok

Ayrıca gören de erotik film çekiyoruz zanneder. Silin kardeşim konuyu!

Bende denk gelmiştim. Hatırladıkça midem bulanıyor🤢 kadın cinsel organına ağda yapıyordu. Halbuki uzaktan yakından alakası olmayan bir şey aramıştım.

Geri
Yukarı