YouTube nasıl izlenme kazanırım?

wertsew1

Femtopat
Daha fazla  
YouTube'da bir kanalım var, eğlence içerikleri yüklüyorum. Ama izlenme sayım çok az ve etkileşim neredeyse hiç yok, fakat sorun hiçbir türlü gelişemememde ve ne tür video, ne kalitede video yüklersem yükleyeyim videolar anasayfaya düşmüyor ve izlenme kazanamıyor. İzlenme kazanamadığı için de anasayfaya çıkmıyor. Ne yapmalıyım gelişmek için?

YouTube'da bir kanalım var, eğlence içerikleri yüklüyorum. Ama izlenme sayım çok az ve etkileşim neredeyse hiç yok, fakat sorun hiçbir türlü gelişemememde ve ne tür video, ne kalitede video yüklersem yükleyeyim videolar anasayfaya düşmüyor ve izlenme kazanamıyor. İzlenme kazanamadığı için de anasayfaya çıkmıyor. Ne yapmalıyım gelişmek için?

Minecraft çek bence çocukları çekersin böylelikle kanala.

Doğru etiket kullanmak.
Özgün içerik üretmek.
Çok genel içerik paylaşmamak.(Gta 5 singleplayer #1 gibi)

Son kısmı çok iyiydi. Her ne kadar ne kadar emek o kadar izlenme demek istesem de ne yazık ki YouTube öyle bir yer değil. Eğer amaç Full izlenme kazıp gelir getirmekse trendleri takip edeceksin ama işini severek yapacaksan kendi alanına yoğunlaşman ve çok daha fazla uğraşman gerekecek.

Alıntıdır. Merhaba. Bugün YouTube kanalı açmak isteyenler için bir makale hazırladım. İyi okumalar.

YouTube kanalı nasıl açılır?

YouTube kanalı açmak için önce bir Google hesabı açıp YouTube'a o hesap ile giriş yapmanız gerekir.
Google hesabı açmak için bu bağlantıya tıklayın:

Google Hesabınızı oluşturun

accounts.google.com

accounts.google.com.

İçerik bulmak.

Kanal için içerik bulmak ile zor taraflara giriş yapmış oluyorsunuz. Montaj videolarından başlıyorum:

1.) montaj ("miim" diye okunan, türkçede ayıp bir kelime olarak kabul edilen "meme" videoları)

Parantez içini eklememin nedeni, bu montaj videolarının çoğunun "internet fenomeni, internet geyiği" anlamına gelen "meme" topluluğuna dahil olmasıdır.
Türkiye hariç (bazen biz de dahiliz) dünyada neredeyse bütün ülkelerin bildiği "meme"ler vardır.
Ayıp olanı, komik olanı vardır bunların. Genellikle yabancılar izler.
Bu videolar YouTube'da size iyi bir izlendirme kazandırabilir ama "meme"ler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.
Confirmed Entries buradan "meme"lere bakabilirsiniz.

2.) oyun videoları.

Oyun videoları da çok izlenebilir. İngilizce oyun videoları çekerek iyi bir izlenme kazanılabilir. Türkiye tarafında dikkatli olun.
Ülkemizde mario ve Luigi'yi duyan çok olabilir ama Nintendo nedir bilen kişilerin sayısı bir elin parmağını geçmez.
Evet, oyun videosu sadece oynayış değildir. Oyun videosu, oyunlar hakkındaki anılar, gerçekler, hikâyeler olabilir.
Bu türün özelliği, bilgisayarda çekildiğinde daha iyi olabilmesidir.

Şu an bitiriyorum. Her gün burayı düzenleyeceğim. Şimdilik görüşürüz!

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı