YouTube neden otomatik yaş kısıtlaması ekliyor?

Kaday Tegin

Hectopat
Yer
Ötüken
Daha fazla  
Türkçe yama kurulum videosu çekmiştim. YouTube'a yüklediğim gibi otomatik yaş kısıtlaması aldı. Yaş kısıtlamasına neden olan şeylere baktım. Hiçbiri yok videoda. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe yama kurulum videosu çekmiştim. YouTube'a yüklediğim gibi otomatik yaş kısıtlaması aldı. Yaş kısıtlamasına neden olan şeylere baktım. Hiçbiri yok videoda. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
Aynen ben de ne zaman o tarz bir(yama, rehber vb.) bu video yaş kısıtlamalıdır diye uyarı geliyor, neden bilmiyorum ama çoğu bu tarz videoya youtube yaş kısıtlaması ekliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazen youtube yapay zekası yaş kısıtlaması koyuyor bu çok saçma bir durum

Neden ekliyor, bilmiyorum ama ayarlardan kapatılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam.
Hayır kapatamıyorum Youtube kendisi eklediği için
Bazen youtube yapay zekası yaş kısıtlaması koyuyor bu çok saçma bir durum
Ben de anlam veremedim. Biraz baktım Youtube'a türkçe yama kurulum videolarının çoğuna yaş kısıtlaması vermiş. Çok saçma.

Hayır kapatamıyorum Youtube kendisi eklediği için
Öyle bir durum yaşamadım daha önce. YouTube Studio'da video ayarlarından yapılabiliyor.
41883934-13E7-4852-A76C-43CA8AA28A80.jpeg

YouTube'de Coppa diye bi' kural/kanun var. Eğer gerçekten videonuz çocuklarla ilgili bi' içerikse YouTube yaş kısıtlaması getirmez. Ama eğer içerisinde küçücük bi' kan/şiddet olursa direkt getiriyor. Onda lüzum yok, "Sarı Dolar" falan da getiriyorlar bazen. Eğer Coppa'nın kurallarına uymazsanız 40.000 dolar gibi büyük bi' mebla ceza gelebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

YouTube'de Coppa diye bi' kural/kanun var. Eğer gerçekten videonuz çocuklarla ilgili bi' içerikse YouTube yaş kısıtlaması getirmez. Ama eğer içerisinde küçücük bi' kan/şiddet olursa direkt getiriyor. Onda lüzum yok, "Sarı Dolar" falan da getiriyorlar bazen. Eğer Coppa'nın kurallarına uymazsanız 40.000 dolar gibi büyük bi' mebla ceza gelebilir.
Hocam sadece türkçe yamanın nasıl kurulacağını anlatıyorum. Küfür yok, kan yok hiçbir şey yok. Hangi kuralı çiğnemiş olabilirim.
Öyle bir durum yaşamadım daha önce. YouTube Studio'da video ayarlarından yapılabiliyor.
Eki Görüntüle 865209
Hocam Youtube otomatik yaş kısıtlaması getiriyor. Kaldıramıyorum topluluk kurallarını ihlalden vermiş kısıtlamayı ama neyi ihlal ettim anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı