YouTube oyun haberleri çeksem izlenir mi?

Joel1

Hectopat
Ben şimdi YouTube kanalıma oyun yani Valorant videoları çekiyorum ama çok ama çok az izleniyorum.
Benim hep yapmak istediğim oyun haberleri ile ilgili videolar çekmek oyunlarla ilgili bayağı bir şey biliyorum ve kaynaklarım da var.
Montajı güzel yaparım, görsel yönden zengin olur. Sesim de iyi sayılır, insanı baymaz.
Şimdi sizce ne yapmalıyım? Kanalı oyun haberlerine çevirsem izlenir mi? Para kazanma gibi derdim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında izlenir ama seni ön plana çıkartacak bir şeyler yapman lazım, özellikle video düzenleme konusunda başarılı olman lazım. Ayrıca düzgün bir mikrofon ve düzgün bir ses düzenlemesine ihtiyacın olacaktır. Bir de arka planda oyun görüntüsü şeklinde konuşma, kamera önünde konuş. Örnek olarak Dost Kayaoğlu ile Enis Kirazoğlu'nu inceleyebilirsin.

Yeni kanallarda YouTube ilgisi az olur ne kadar etiket yazsan da YouTube seni ön plana çıkarmıyor.
Kanalının oturması için minimum 3 ay gibi sürede YouTube seni ön plana çıkarıyor(izlenmenin abone ile alakası yok)

Buna benzer mahiyette bir youtube kanalı olan HellianTV kanalını örnek olarak gösterebilirim. Yalın ve akıcı ve dügzün bir Türkçe ile güzel editi birleştirerek CS GO ve Valorant hakkındaki haberler vb. yayınlar yapıyor. Şahsen bu minvalde bir içerik yaparsan neden izlen mesin? Zaman içerisinde olacak bir durum.​

Gerçekten iyi yapabileceğini düşünüyorsan yap. Yoksa tavsiye etmem çünkü hem Enes Kirazoğlu gibi uzun zamandır bu işi yapanlar var hem de pek izlenen video türleri değil. Artı keşfedilmen uzun zaman alacak.

Aslında izlenir ama seni ön plana çıkartacak bir şeyler yapman lazım, özellikle video düzenleme konusunda başarılı olman lazım. Ayrıca düzgün bir mikrofon ve düzgün bir ses düzenlemesine ihtiyacın olacaktır. Bir de arka planda oyun görüntüsü şeklinde konuşma, kamera önünde konuş. Örnek olarak Dost Kayaoğlu ile Enis Kirazoğlu'nu inceleyebilirsin.
Kamera kullanmicam ama baya bol ve zengin montajlicam ve dediklerini izledim evet başarılar

Ben şimdi YouTube kanalıma oyun yani Valorant videoları çekiyorum ama çok ama çok az izleniyorum.
Benim hep yapmak istediğim oyun haberleri ile ilgili videolar çekmek oyunlarla ilgili bayağı bir şey biliyorum ve kaynaklarım da var.
Montajı güzel yaparım, görsel yönden zengin olur. Sesim de iyi sayılır, insanı baymaz.
Şimdi sizce ne yapmalıyım? Kanalı oyun haberlerine çevirsem izlenir mi? Para kazanma gibi derdim yok.
Denemelisin, denemeden biz bunun sonucunu bilemeyiz. Herkes Enis Kirazoğlu'nu yazmış ama o haber videosu paylaşmıyor. Ki onun da kanalına bakarsan ilk videolarının izlenme sayısı çok az. Kesinlikle dene ve bunu en az 3 4 yıl yap.

Gerçekten iyi yapabileceğini düşünüyorsan yap. Yoksa tavsiye etmem çünkü hem Enes Kirazoğlu gibi uzun zamandır bu işi yapanlar var hem de pek izlenen video türleri değil. Artı keşfedilmen uzun zaman alacak.
Yaparım. Keşfedilmeyi zamanla hallolur ana kısa zamanda keşfedilceğimi hissediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı