YouTube reklam engelleme eklentileri çalışmıyor

558memoli

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bol Diplomalı Çok Bilmiş İşsizin Biri
Normalde bu güne kadar bir sıkıntı yoktu.
Bugün bir video izlerken fark ettim her iki dakikada bir video şöyle oluyor.

Ekran görüntüsü 2021-02-23 202717.jpg

Opera kullanıyorum. Kendi AdBlock özelliği açık.
Ayrıca Chrome de denedim AdBlock (a-Block eklenti) açık onda da aynı durum söz konusu.

Sanırım YouTube bir şeyler deniyor.
Var mı bir önerisi olan.
Sinirimi bozdu sürekli videonun kesilmesinden...

Reklam engelleyici olarak, uBlock Origin kullanabilirsiniz.

AdBlock ve uBlock Origin karşılaştırması için, aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

İlk olarak yanlış bilinenleri tekrar hatırlatalım. Opera'nın reklam engelleyicisi, Adblock ve Adblock Plus eklentileri belirli reklamları engellemiyor. Hatta kendi testlerimde Adblock yüklenince reklam engelleme ayarı kapalı olarak geliyor. Bu uzantı ve tarayıcı ayarlarını kullanmayın.

Bağlantıda önerdiğim ayarları ve uzantıyı yükleyin.
Ayrıca daha fazla reklam, izleyici engelleme ve güvenlik için AdGuard DNS kullanabilirsiniz.

Bu aralar Google yeni şeyler deniyor gibi. YouTube Premium olmama rağmen, Premium reklamı yapıyordu. Reklam engelleyicileri atlamak için gene bir şeyler deniyor. Ayrıca Canary sürümünde böyle bir şey getirmiş.

Screenshot_9.png

Privacy Sandbox hakkında​

Privacy Sandbox, izleme mekanizmalarına karşı sizi teminat altına almaya yardımcı olacak açık web'i korumaya yönelik devam etmekte olan bir girişimdir.

Günümüzde web siteleri, alakalı reklamlar göstermek ve bir sitenin performansını ölçmek gibi önemli hizmetler için üçüncü taraf çerezler benzeri birçok teknoloji kullanmaktadır.

Privacy Sandbox, bu hizmetleri gerçekleştirmek için web'de gizlice izlenmenizi önlerken sitelerin çalışmasını bozmayan daha iyi yollar oluşturarak açık web'in canlılığını korur.

Privacy Sandbox, hâlâ aktif geliştirme aşamasında olup seçili bölgelerde kullanılmaktadır. Şimdilik, siteler üçüncü taraf çerezler gibi geçerli web teknolojilerini kullanmaya devam ederken Privacy Sandbox'ı deneyebilir. Daha fazla bilgi

Galiba reklam engelleme uzantılarını kapattırmak için kullanıcı kaybettiren gizlilik, reklam tarafına bir şeyler yapmayı planlıyor.

Normalde bu güne kadar bir sıkıntı yoktu.
Bugün bir video izlerken fark ettim her iki dakikada bir video şöyle oluyor.

Eki Görüntüle 892958

Opera kullanıyorum. Kendi AdBlock özelliği açık.
Ayrıca Chrome de denedim AdBlock (a-block eklenti) açık onda da aynı durum söz konusu.

Sanırım YouTube bir şeyler deniyor.
Var mı bir önerisi olan.
Sinirimi bozdu sürekli videonun kesilmesinden...

Sil ama *86'dan da sil. Sonra geri yükle düzeliyor bende de olmuştu (chromeda) öyle düzelttim.

Geri
Yukarı