YouTube Reklamın Dozunu Aştı

Tyler Deinsburg

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fark edenler var mı bilmiyorum ama son 2-3 haftadır 100.000+ aboneye sahip kanallardan bir şey izleyeceğiniz zaman hemen video başlamadan videolu reklam geliyor ve bunların bir çoğu geçilemeyen mecbur izlemek zorunda olduğumuz reklamlar. Önceden videonun 10. saniyesinde altta küçük bir kare şeklinde ve kapatılması bir tıka bakan bu reklamlar artık eskisi kadar yok artık çoğu reklam videolu. Hatta videonun ortasında bile bunlardan var. Bunlardan sıkılan bir tek ben olamama sanıyorum.

Adbock yazılımını kullanmayı sevmeyen biriyim ama YouTube'da açıyorum. Reklamı göster butonunun kaybolmaması, her daim videonun üstünde durması da ayrı sinir ediyor.

Arkadaşlar fark edenler var mı bilmiyorum ama son 2-3 haftadır 100.000+ aboneye sahip kanallardan bir şey izleyeceğiniz zaman hemen video başlamadan videolu reklam geliyor ve bunların bir çoğu geçilemeyen mecbur izlemek zorunda olduğumuz reklamlar. Önceden videonun 10. saniyesinde altta küçük bir kare şeklinde ve kapatılması bir tıka bakan bu reklamlar artık eskisi kadar yok artık çoğu reklam videolu. Hatta videonun ortasında bile bunlardan var. Bunlardan sıkılan bir tek ben olamama sanıyorum.
Emeğe saygı diye ABP kullanmıyordum fakat son bir haftadır kullanıyorum, gerçekten baydı.

100.000 aboneli bir kanalın gerek kurgusu gerek video montaj ekibinin maliyetlerini siz düşünün. Bence bu tür durumlar normal olarak karşılanmalı. Ben host dosyası üstünden reklam engellemesi yapıyorum ama adsense servislerine reklam engellemeyi kapatıyorum. Adsense dışındaki reklamlar genelde abartılı seviyede reklamlar oluyor.

Geri
Yukarı