YouTube telif yedim

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Pintipanda'nın dans ettiği videoyu komik montak yaparak YouTube'a attım. Nedense telif attılar, video silindi. Kanalım ihtar aldı ve şu an 1 ihtarım var. Ne yapmalıyım ve bunun bana zararı ne olur?

Okuyabilirsiniz, muhtemelen düşündüğünüz soruların cevabı vardır.

Uyarı demek. 2 hafta içinde (hatalıysa düzeltin lütfen) 2 kez ihtar yerseniz belli bir süre video atamazsınız. Ama süre olmaksızın toplam 3 ihtar yerseniz kanalınız kapatılır.

Pintipanda'nın dans ettiği videoyu komik montak yaparak YouTube'a attım. Nedense telif attılar, video silindi. Kanalım ihtar aldı ve şu an 1 ihtarım var. Ne yapmalıyım ve bunun bana zararı ne olur?
Toplamda 3 ihtar alırsan kanalın kapatılır ve ban yersin. Örneğin, benim videolarımı kullanıp paylaşan bir kanala telif attım. Tekrar paylaştı, tekrar telif attım. Öncedenyediği bir ihtar varmış, benden de iki tane yiyince kanalı kapatıldı. Telif için özür maili atıp telifi kaldırmalarını rica edebilirsin. Belki insaflı davranıp geri çekerler.

Okuyabilirsiniz, muhtemelen düşündüğünüz soruların cevabı vardır.
Telif hakkı okulu testini geçin diyor. İngilizce video ama. Nasıl yapacağım?
Şarkıdan mı telif yedin yoksa Panda'dan mı? 3 ihtar almadığın sürece bir sıkıntı yok galiba.
Kim atmış bilmiyorum :D
Para cezası felan olmaz değil mi?

Geri
Yukarı