Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Creed Dostu

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime X670 -P-CSM ATX Anakart
AMD Ryzen 7 7800X3D İşlemci
Corsair Vengeance 6000 Mhz DDR5 Ram
Pny 4070 Ti GPU
Kingston 1 TB SSD
Phantex P500A Kasa
Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilmek istediğim bir şey var. Hani şu DNS ve VPN ayarlarıyla Youtube, Twitter sitelerine giriliyor. Bu bir suç mudur ? Acaba zamanla veya ilerde kötü şeyler olabilir mi mesela ceza gibi. Başımıza bir iş açabilir mi ? Vallahi korkmuyor değiliz. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun cevabını bilmiyorum ama 10-15 milyon kişiye ceza kesmek isteyeceklerini pek sanmıyorum ama bizim başımızdakilerin de normal olmadığını düşünürsek mümkün. Twitter yasağı geldiğinde Melih Gökçek ve Abdullah Gül'de Twit atmıştı. Yeminlen komediyiz. Mümkünse ceza kesmeye kendilerinden başlasınlar.

Suçtur arkadaşım. Ama herkese ceza kesmek hayalcilik olur. Böyle bir şey pek mümkün değil. İnternet suçlarını düşünürsen bu aslında en küçüğü. Hepimiz internet'ten film, müzik, oyun (Crack'li), dizi indirdik. En basitinden bunların telif cezaları kesilse ciddi söylüyorum babam evi satsa ödeyemez.
Not: Amerika'da kadının birine 5 tane MP3 indirdi diye milyon dolarlık ceza kesilmiş haberlerde görmüştüm :)

Suç değil, sosyal medya'ya girmek herkesin hakkı. DNS ve VPN kullanırken dikkatli olursan hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Bankacılık işlemi v.s. gibi.

Dinar dostum katılıyorum vallahi aşırı derecede oyun indirdik. :D Ne gibi dikkatlilik, mesela ben şu an YouTube ve Twitter'e giremiyorum ama arkadaşlarım DNS ayarlarını değiştirip giriyorlar. Bende kararsızım, samimi söylüyorum korkuyorum.

VPN ve DNS kullanmak yasa dışı değil çünkü VPN ve DNS'in kendisi yasadışı değil. O yüzden YouTube ve Twitter'a girmek suç değil. İstediğin şekilde girersin internete.

Peki teşekkür ederim.

Beyler konu VPN ve DNS'ten açılmış iken bir DNS programı önerebilir misiniz? :)

Yanlış yazmışımdır.:) Program için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı