YouTube video fikri bulma

• Konuyu başlatan OYun
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B

OYun

Picopat
Merhaba bu soruyu YouTube'dan anlayanlara sormak istiyorum.

Ben bir montaj kanalıyım. Rekabeti düşük, süreklilik arz eden bir video fikri nasıl bulurum?

Merhaba bu soruyu YouTube'dan anlayanlara sormak istiyorum.

Ben bir montaj kanalıyım. Rekabeti düşük, süreklilik arz eden bir video fikri nasıl bulurum?

Soruyu tam anlamadım ama hobin olan birşeyden gidersen ve montajların gerçekten güzelse hem zevk alırsın hem de tutarsın rekabeti düşük süreklilik arz eden kısmını pek anlayamadım.

Ben bir konuya yoğunlaşmayı sevmiyorum ve tercih etmiyorum. Evet tek konu üzerinden daha kolay ilerleme sağlanır ama kafama ne eserse onu atıyorum. Montaj kanalı olarak gelişmek istiyorsan insanların önem verdiği ve izlenen konuları ele alarak montajlar yapabilirsin. Bu sahyede hızlı gelişirsin.

Şu zamanda youtuber olmak çok zor artık insanların %10 u içeriğe bakıyor %90ı kaliteye bakıyor ayrıca büyük youtuberlarla baş etmek falan da sıkıntılı işler strese girersiniz ciddiye alırsanız ama yine de çok istiyosanız başlayın

Şu zamanda youtuber olmak çok zor artık insanların %10 u içeriğe bakıyor %90ı kaliteye bakıyor ayrıca büyük youtuberlarla baş etmek falan da sıkıntılı işler strese girersiniz ciddiye alırsanız ama yine de çok istiyosanız başlayın
Fikrinizi düşündüğüm zaman katılmak ile katılmamak arasında kalıyorum. Yani büyük youtuberlar arasından sıyrılmak zor evet fakat bir montajcı olarak o büyük youtuber seviyesine gelmesinin mümkünatı yok diye düşünüyorum. Evet kendine has bi takipçi kitlesi olacaktır fakat özgün içerik üreten insanlardan içerik çalarak editlemeler yapmak ile ne kadar gelişilir bilmiyorum. Bir özgün içerik üretenleri izlemek var birde özgün içeriği alıp editleyenleri izlemek. İçerik olayına gelirsek evet güzel içeriklere bakan kalmadı anasayfamız saçma sapan içerikler ile dolu ama videoya önem verilmişse ve kaliteliyse insanın izleyesi geliyor gerçekten. Asıl önemli olan samimiyet diye düşünüyorum.

Fikrinizi düşündüğüm zaman katılmak ile katılmamak arasında kalıyorum. Yani büyük YouTuber'lar arasından sıyrılmak zor evet fakat bir montajcı olarak o büyük YouTuber seviyesine gelmesinin mümkünatı yok diye düşünüyorum. Evet kendine has bir takipçi kitlesi olacaktır fakat özgün içerik üreten insanlardan içerik çalarak editlemeler yapmak ile ne kadar gelişilir bilmiyorum. Bir özgün içerik üretenleri izlemek var bir de özgün içeriği alıp editleyenleri izlemek. İçerik olayına gelirsek evet güzel içeriklere bakan kalmadı anasayfamız saçma sapan içerikler ile dolu ama videoya önem verilmişse ve kaliteliyse insanın izleyesi geliyor gerçekten. Asıl önemli olan samimiyet diye düşünüyorum.

Çok üretken çok yaratıcı olman lazım bu da imkansıza yakın bir şey YouTube'a 2010 zamanları falan başlasaydın eğer bugüne kadar harika gelişirdin

Çok üretken çok yaratıcı olman lazım bu da imkansıza yakın bir şey YouTube'a 2010 zamanları falan başlasaydın eğer bugüne kadar harika gelişirdin
Aynen öyle şuanda bile çok sık video atmaya çalışıyorum. Derslerden ara buldukça tabii, bir videoyu direkt çekip atmak kötü geliyor. Böyle oyun videosu çekip boş boş konuşanlar gibi atmak da istemiyorum bunun içinde edite vs çok zaman ayırmam gerekiyor. İçerik kısmına gelince herzaman atılacak bir fikir vardır ama ne kadar yaratıcı fikir olduğu tartışılır. :) Ama strese girersin diyen arkadaş için konuşuyorum şuana kadar youtube'dan 5TL kazandım ve her ne kadar gelişmek istesemde oturup kendimi strese sokmadım. 2 günlük hayat sonuçta kendimizi neden bunaltalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı