YouTube Videoları Kalitesiz Görünüyor

nafidavulcu

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi YouTube'den herhangi bir video izlerken örneğin 1080p video izliyorum ama görüntü kalitesi 480p gibi geliyor. İnternet hızım çok iyi 4K video açınca da 1080p gibi gözüküyor. Monitörümde sıkıntı yok, bütün tarayıcılarda aynı sorun var. Mozilla, opera vs yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğiniz videolarda bitrare düşük yüklenmiş olabilir bu yüzden kalitesiz gözükür. Youtube dışında başka siteden video izlerken aynı sorun var mı?

Ben imleci videonun üstüne getirince kalite artıyor, başka bir yerde olduğunda da kalite tekrardan düşüyor, başka tarayıcadan da deneyince yine aynı oluyordu böyle bir sorun mu?

Ekran kartınız NVIDIA ise denetim panelinden bazı ayarlarla oynamış olabilirsiniz. Bana olmuştu. Masaüstüne sağ tıklayıp panele girin ve tüm ayarları sıfırlayıp öyle deneyin.

Yıllar sonra gelen edit: Yeni aldığım bilgisayarda ben de bu sorunu yaşıyordum. Üstelik bir MSI alıp da bu sorunu yaşamak bayağı canımı sıkıyordu. Bugün hasbelkader çözümünü buldum. Ben de bu yöntem işe yaradı. Umarım bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarla da işe yarar. Çözüm şurada anlatılmış:

Kısaca anlatmak gerekirse; Opera/Chrome/Mozilla --> Ayarlar --> Donanım Hızlandırma (hardware acceleration) --> Kapat

Yeni konular

Geri
Yukarı