YouTube Videolarını Arka Planda İzleme Rehberi

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle bu rehberi hazırlamamı sağlayan @26318 'a çok teşekkür ediyorum. Onun konusunun linkini de buraya vereyim:
Brave İnternet Tarayıcısı - Technopat Sosyal

Bu rehberimde YouTube videolarını nasıl arka planda izleyebileceğinizi anlatacağım.

Bunun için Brave Browser'a ihtiyacımız var. Brave, Chromium tabanlı bir tarayıcı, kendine özgü vasıfları var, bu tarayıcının özelliklerini merak ediyorsanız dediğim gibi bağlantısını bıraktığım konuyu okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Öncelikle Brave Browser'i indiriyoruz. Android bir telefonda denedim ve kullandığımı anlattığım rehberimi IOS telefonlar için denemedim. Ama onlarda da çalışacağını tahmin ediyorum.
Brave Browser: Hızlı, güvenli tarayıcı ve arama - Google Play'de Uygulamalar
Brave PSP.png

İndirdikten sonra bize hangi arama motorunu varsayılan olarak kullanmak istediğimizi, ödül sistemini aktifleştirip aktifleştiremeyeceğimizi vs. soruyor. Bu bölümleri dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Tarayıcımızı açtığımızda bizi böyle bir sayfa karşılıyor:
BraveHP.png
Sonra sağ alt köşedeki "üç nokta" sembolüyle gösterilen yere dokunuyoruz.
Brave HP St.png
"Ayarlar" a dokunup ilerliyoruz ve bizi ayarlar menüsü karşılıyor.

Settings Menu Up.png
Burada farklı ayarları yapabiliyorsunuz dememe gerek yok sanırım. :)
Gördüğünüz gibi ayarlar menüsünde "Arka planda kayıttan video oynatma" seçeneği var. Dokunuyoruz.
Bizi karşılayan ekran bu şekilde:
Confirmation.png
Açıklamada zaten bunun deneysel bir özellik olduğu, cihazı kullanıyorken veya ekranı kapalıyken ses çalınmasını sağlayan bir özellik olduğu yazılmış. Bu özelliği açtığımızda da yukarıdaki gibi bir menü, bizi karşılıyor. "Şimdi yeniden başlat" dediğimizde tarayıcı kendini yeniden başlatıyor. (Cihaz yeniden başlamadı ben aktifleştirdiğimde, sizde olabilir bu durum)
Evet, artık videoları arka planda oynatabiliriz. :D

Sonra da YouTube' girip nasıl çalıştığını gösterelim.
Bir video açalım.
Bildirim ekranında zaten videonun çalıştığı gözüküyor:
Screenshot_20200521-165630.png

Şimdi videoyu çalıştırıp navigasyon tuşları yardımıyla sayfayı aşağı indireceğim:
Ve arka planda oynatma, gördüğünüz gibi çalışıyor:
Screenshot_20200521-165651.png

Evet, bu sayede YouTube videolarını arka planda oynatabilmiş oluyoruz. Rehberimi okuduğunuz için teşekkürler. İyi sosyaller :D

Merhaba. Öncelikle bu rehberi hazırlamamı sağlayan @26318 'a çok teşekkür ediyorum. Onun konusunun linkini de buraya vereyim:
Brave İnternet Tarayıcısı - Technopat Sosyal

Bu rehberimde YouTube videolarını nasıl arka planda izleyebileceğinizi anlatacağım.

Bunun için Brave Browser'a ihtiyacımız var. Brave, Chromium tabanlı bir tarayıcı, kendine özgü vasıfları var, bu tarayıcının özelliklerini merak ediyorsanız dediğim gibi bağlantısını bıraktığım konuyu okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Öncelikle Brave Browser'i indiriyoruz. Android bir telefonda denedim ve kullandığımı anlattığım rehberimi IOS telefonlar için denemedim. Ama onlarda da çalışacağını tahmin ediyorum.
Brave Browser: Hızlı, güvenli tarayıcı ve arama - Google Play'de Uygulamalar

İndirdikten sonra bize hangi arama motorunu varsayılan olarak kullanmak istediğimizi, ödül sistemini aktifleştirip aktifleştiremeyeceğimizi vs. soruyor. Bu bölümleri dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Tarayıcımızı açtığımızda bizi böyle bir sayfa karşılıyor:
Sonra sağ alt köşedeki "üç nokta" sembolüyle gösterilen yere dokunuyoruz.
"Ayarlar" a dokunup ilerliyoruz ve bizi ayarlar menüsü karşılıyor.

Burada farklı ayarları yapabiliyorsunuz dememe gerek yok sanırım. :)
Gördüğünüz gibi ayarlar menüsünde "Arka planda kayıttan video oynatma" seçeneği var. Dokunuyoruz.
Bizi karşılayan ekran bu şekilde:
Açıklamada zaten bunun deneysel bir özellik olduğu, cihazı kullanıyorken veya ekranı kapalıyken ses çalınmasını sağlayan bir özellik olduğu yazılmış. Bu özelliği açtığımızda da yukarıdaki gibi bir menü, bizi karşılıyor. "Şimdi yeniden başlat" dediğimizde tarayıcı kendini yeniden başlatıyor. (Cihaz yeniden başlamadı ben aktifleştirdiğimde, sizde olabilir bu durum)
Evet, artık videoları arka planda oynatabiliriz. :D

Sonra da YouTube' girip nasıl çalıştığını gösterelim.
Bir video açalım.
Bildirim ekranında zaten videonun çalıştığı gözüküyor:
Eki Görüntüle 569465
Şimdi videoyu çalıştırıp navigasyon tuşları yardımıyla sayfayı aşağı indireceğim:
Ve arka planda oynatma, gördüğünüz gibi çalışıyor:
Eki Görüntüle 569468

Evet, bu sayede YouTube videolarını arka planda oynatabilmiş oluyoruz. Rehberimi okuduğunuz için teşekkürler. İyi sosyaller :D
Eline sağlıkta ,vanced APK sı kullanır büyük çoğunluğu,bakma korsan falan kullanmıyoruz hikayelerine

Yeni konular

Geri
Yukarı