YouTube videosu için render ayar tavsiyesi

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar, YouTube için video hazırlıyorum. Render ayarlarımı atacağım. Sizce ayarlar yeterli mi? Ve bu ayarları artırırsam bana bir kazanç sağlar mı görüntü bakımından.

1600580559665.png

Bu ayarlar.

GeForce Experience üzerinden 4K 135 Mbps olarak kayıt edilmişti, ( oyun içi 8k) uygulama üzerinden hepsini birleştirdim render olarak 4K 240Mbps ayarlandım 135 Mbps üzerinde bir Bit Rate vermem bir sorun olur mu? 700Mbps Bit Rate ayarlarsam ne olur?
Ortalama 10-30 dakikalık 4K bir videoyu yarım saat gibi bir sürede render alıyorum.

Dün render alırken 5 saatlik bir render süresi istedi uygulama benden ayarlardan ekran kartını etkinleştirince 5 saatlik render süresi yarım saate indi.

Ben işlemcimi render için Ryzen 3600 almıştım. Fakat sanırım GTX 1080 Ti çok daha güçlü render konusunda.

Render sırasında işlemci ve ekran kartı aynı anda mı kullanılıyor yoksa ikisinden bir tanesi mi seçilmesi gerekiyor?

1600581482171.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Renderları daha kolay ve editleri daha güzel yapmak için AE (After Effects) öneririm editler daha kolay bu arada AE ye geçtiğinizde Sapphire pack kullanmanızı tavsiye ederim internetten pack nasıl yüklendiğini bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• AE Resim.jpg
    AE Resim.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 65

Yeni konular

Geri
Yukarı