YouTube yorum çevirisi İngilizce yorumları çevirmiyor

Tajniax

Hectopat
Daha fazla  
YouTube'da yabancı yorumlara denk geldiğim de her dilin çevirisi var fakat İngilizce'yi çevirmiyor. Bir başka hesapla denediğimde aynı videonun altındaki İngilizce yorumu çeviriyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'da yabancı yorumlara denk geldiğim de her dilin çevirisi var fakat İngilizce'yi çevirmiyor. Bir başka hesapla denediğimde aynı videonun altındaki İngilizce yorumu çeviriyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Cevaplarınızı bekliyorum.
Detay verir misiniz? Ban bile diyemeyiz bu duruma alakası yok muhtemelen başka bir şey vardır.

Detay verir misiniz? Ban bile diyemeyiz bu duruma alakası yok muhtemelen başka bir şey vardır.

Kusura bakmayın noktalama yanlışından uyarı aldım, yazamadım. Ban gibi bir şey değil YouTube'da yabancı yorumları kendi dilinize çevirme özelliği var ya, işte İngilizce mi? Türkçe'ye çevir Almanca mı? Türkçe'ye çevir gibi. İşte bu her dilde çalışırken sadece İngilizce'yi Türkçe'ye çeviremiyorum, nasıl ki Türkçeyi çevirme butonu olmadığı gibi. Zannımca İngilizce'yi de ana dil kabul ediyor ki çevirme gereği duymuyor. İşte sorunum bu. Bunun acaba bir ayarı var mıdır? Diğer Google hesaplarında böyle bir problem yok. Olmasını istediğim ilk görselde ki gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-13-22-02-08-38_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    Screenshot_2023-03-13-22-02-08-38_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 129
  • Screenshot_2023-03-13-22-00-06-63_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    Screenshot_2023-03-13-22-00-06-63_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 117
Anladım şuan biraz mantıklı geldi.Youtube hesabınızdan giriş yapın ayarları kurcalayın.
Gmail hesabınıza giriş yapın dil gibi bir seçenek var ise Türkçeye çevirin.Sorun muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi.

Anladım şu an biraz mantıklı geldi. YouTube hesabınızdan giriş yapın ayarları kurcalayın.
Gmail hesabınıza giriş yapın dil gibi bir seçenek var ise Türkçeye çevirin. Sorun muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi.

Baktım ama bulamadım. Google ayarlarında İngilizce dil ekliydi (otomatik dil ekleme gibi bir seçenek ile eklenmiş), kaldırdım buna rağmen düzelmedi. Google asistan için İngilizce dil ayarlamıştım daha iyi çalıştığı için onu da kapattım yok olmadı. Bir ara İngilizce çeviri yapabiliyordum kendiliğinden kayboldu bu seçenek. Başka bir fikriniz var mıdır?

Baktım ama bulamadım. Google ayarlarında İngilizce dil ekliydi (otomatik dil ekleme gibi bir seçenek ile eklenmiş), kaldırdım buna rağmen düzelmedi. Google asistan için İngilizce dil ayarlamıştım daha iyi çalıştığı için onu da kapattım yok olmadı. Bir ara İngilizce çeviri yapabiliyordum kendiliğinden kayboldu bu seçenek. Başka bir fikriniz var mıdır?

Gizli sekmeden de dener misiniz?

Gizli sekmeden de dener misiniz?
Değişen bir şey olmadı.

YouTube'a geri bildirim gönderecektim ki bunun ile uğraşırken sorunum düzeldi. Tam olarak nasıl oldu bilmiyorum ama tek bir ayarı değiştirdim, YouTube Studio'dan para birimini TL yaptım. Bundan mıdır bilmem ama neyse ki çözüldü iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Değişen bir şey olmadı.

YouTube'a geri bildirim gönderecektim ki bunun ile uğraşırken sorunum düzeldi. Tam olarak nasıl oldu bilmiyorum ama tek bir ayarı değiştirdim, YouTube Studio'dan para birimini TL yaptım. Bundan mıdır bilmem ama neyse ki çözüldü iyi sosyaller.
Para biriminde ki veriyi dil olarak algılıyor o zaman bir nevi bazı ülkelerden premium satın alınmasın diye bir önlem olabilir.Çözüldüğüne sevindim,iyi forumlar.

Geri
Yukarı