YouTube: Yüklenen Video Kalitesinde Bozulma

BekirReisS

Centipat
Videoları 2560x1440, 1920x1080, 1600x900, 1280x720 çeksem de bilgisayarımda iyi gözükürken YouTube'de hepsinin kalitesi aşırı kötü ve bulanık gözüküyor.

En son kendim de 2560x1440 çekim 1920x1080 render atıyorum ozaman bir parça oluyor ama bulanıklık hala var.

Kendi bilgisayarımda izlediğim videolar ayna gibi YouTube yüklediğim zaman 360P kalitesinde gibi bir görüntü görüyorum.

Bunu nasıl çözebilirim iyi bir kaliteyi nasıl yakalayabilirim?
Hangi video çekme programlarını kullanıyorsunuz derseniz hepsini kullandım programla alakalı değil.
Edit kullandığın program derseniz gene aynı şekil hepsini birçok şekilde denedim.
Sorunumun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'a videoyu yüklediğinizde video düşük kaliteli olarak gözükür. Sonra zamanla diğer çözünürlük seçenekleri açılır. Eğer bahsettiğiniz bu değilse, Youtube'un tavsiye ettiği format ile çıktı almanız daha yararlı olacaktır.

Videoları 2560x1440, 1920x1080, 1600x900, 1280x720 çeksem de bilgisayarımda iyi gözükürken YouTube'de hepsinin kalitesi aşırı kötü ve bulanık gözüküyor.

En son kendim de 2560x1440 çekim 1920x1080 render atıyorum ozaman bir parça oluyor ama bulanıklık hala var.

Kendi bilgisayarımda izlediğim videolar ayna gibi YouTube yüklediğim zaman 360P kalitesinde gibi bir görüntü görüyorum.

Bunu nasıl çözebilirim iyi bir kaliteyi nasıl yakalayabilirim?
Hangi video çekme programlarını kullanıyorsunuz derseniz hepsini kullandım programla alakalı değil.
Edit kullandığın program derseniz gene aynı şekil hepsini birçok şekilde denedim.
Sorunumun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• kalite.PNG
    kalite.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 69
Youtube'a videoyu yüklediğinizde video düşük kaliteli olarak gözükür. Sonra zamanla diğer çözünürlük seçenekleri açılır. Eğer bahsettiğiniz bu değilse, Youtube'un tavsiye ettiği format ile çıktı almanız daha yararlı olacaktır.

1080p si zaten 360p olarak görünüyor.
Avi dosya formatında yüklerseniz daha iyi olacaktır.

Avi de aynı şekilde bozuluyor.

Monitörüm 1600x900 sıkıntı orda olabilirmi ama mantıksız geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 1600x900 çekip 1600x900 edit yapıp yükledim bulanık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu 1920x1080 çektim avi 1920x1080mp4 edit yaptım ve yükledim. Bulanıklaşıyor

Bu videomda 2560x1440 çektim 1920x1080 edit yapıpı yükledim.

İlk 2 videom 1600x900 çekim 1920x1080 edit.
Kimse neden yardımcı olmuyor?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı