YouTube'a 1080p video yükleme

80K bitrate ile MP4 biçiminde hem Premier Pro'da hem de Wondershare Filmora ile defalarca kez denedim ve deneyimledim. Bununla ilgili yabancı forumlarda yazılar bile var, VP9 sıradan bir kanal sahibi için 1440p veya daha üst çözünürlükte devreye giriyor aksi takdirde 1080p'de 10-15 GB'lık yüksek bitratelerle işlenmiş videoların bile yükleme sonrası çamur gibi göründüğüne şahit oldum.
20 bin bitrate ile güzel düzgün kaliteli bir görüntü elde ediyorum. Sizde bir problem var.

20 bin bitrate ile güzel düzgün kaliteli bir görüntü elde ediyorum. Sizde bir problem var.
Örnek bir video varsa gönderebilir misiniz?

Beni tatmin etmiyor 1080p, 80K bitrate ile bile orijinal masaüstü görüntü kalitesi bir şekilde belli başlı yerlerde rahatsız edici bulanıklaşmalar olarak geri dönüyor, en azından ekranda yazı vs varsa orada daha çok belli oluyor, genel kalite o kadar vasat olmuyor elbette ama benim beklentim orijinale yakın cam gibi görüntü kalitesi elde etmek. VP9 devreye girmiyor maalesef.

Son düzenleme:
Örnek bir video varsa gönderebilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
o video yerine şunu göndereyim hatta kendi kaydımdan daha iyi belli olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
o video yerine şunu göndereyim hatta kendi kaydımdan daha iyi belli olur.
Kanalda 1000'i aşkın abone ve 5600 küsür izlenme var, VP9'un 1080p'de devreye girmemesi için bir neden göremiyorum zaten. Eğer yok diyorsanız hala siz bilirsiniz.

10 abone bile değilken attığım videoda da VP9 codec var.
Ne zaman önceydi ama o? Bu VP9'un devreye girme şartı yakın zamanlarda değişti, birkaç yıl önce zaten böyle bir durum söz konusu değildi.

Daha geçen aya kadar en basitinden 80K bitrate ile 1080p kalite 11-12 GB video yüklememe rağmen işleme sonrası ekranda görünen yazılar ve dokular orijinale oranla biraz da olsa bozuluyordu ve hala aynı şey devam etmekte. Şu ana kadar kullanmadığım tek metot, Premiere Pro'da VBR2 Pass yoluyla uzun süre render alarak videoyu yüklemek ama bununla da yine pek bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Ne zaman önceydi ama o? Bu VP9'un devreye girme şartı yakın zamanlarda değişti, birkaç yıl önce zaten böyle bir durum söz konusu değildi.

Daha geçen aya kadar en basitinden 80K bitrate ile 1080p kalite 11-12 GB video yüklememe rağmen işleme sonrası ekranda görünen yazılar ve dokular orijinale oranla biraz da olsa bozuluyordu ve hala aynı şey devam etmekte. Şu ana kadar kullanmadığım tek metot, Premiere Pro'da VBR2 Pass yoluyla uzun süre render alarak videoyu yüklemek ama bununla da yine pek bir şey değişeceğini sanmıyorum.
2-3 ay önce. VBR1 Pass ile render alıyorum ben. Kayıp olması normal. Sonuçta videoları YouTube'da sıkıştırıyor. Örneğin 1080p için 15k bitrate civarlarına düşürüyor videoyu. Ama dediğiniz çamurlaşma garip cidden.

Yeni konular

Geri
Yukarı