YouTube'a Linux hakkında ne tür videolar çekebilirim?

Videonun öğreticiliği veya alacağı izlenme sayısı senin için önemsiz olacak kadar bunu bir hobi haline getirdiysen diyecek bir şey yok. Veya İngilizcen için faydalı olacağını düşünüyorsan... Aksi takdirde ben de bu tarz videolar çekmeni biraz gereksiz buluyorum.

Sizin baktığınız açıda da önemli olan izlenme sayısı ama. Konu sahibi arkadaşımızın, bu videoları çekerken edindiği tecrübeler bile uğraşmasına değer. İngilizce video çekmek ise çok ayrı bir cesaret, ben bile denemedim henüz.

Videoları çekerken bilgi edinmesi çok sınırlı çünkü video isteği yok, kendi başına hareket ediyor.

Bilgiyi edinebilmesi için kurcalaması gerekli ve bu kurcalamayı videoya çekip atmasının bir etkisi yok gelişmesinde çünkü kimse yaptığı işlemlerin daha verimlisini veya doğru/yanlış olduğunu söylemeyecek sürekli. Ayrıca edindiği bilginin doğru olması aşırı önemli çünkü temeli yanlış olduğunda ilerleyebilmesi mümkün değil.

Videoları çekerken bilgi edinmesi çok sınırlı çünkü video isteği yok, kendi başına hareket ediyor.

Bilgiyi edinebilmesi için kurcalaması gerekli ve bu kurcalamayı videoya çekip atmasının bir etkisi yok gelişmesinde çünkü kimse yaptığı işlemlerin daha verimlisini veya doğru/yanlış olduğunu söylemeyecek sürekli. Ayrıca edindiği bilginin doğru olması aşırı önemli çünkü temeli yanlış olduğunda ilerleyebilmesi mümkün değil.

Video çekerken ve bunları düzenlerkenki bilgiden bahsediyordum ben. Onlar da çok değerli tecrübeler. Eğer video çekmeye bir yerden girilmezse edinilemiyor. Benim ilk çektiğim videoları izliyorum, izlerken utanıyorum kendimden. Ancak ilerleyen videolara baktığımda bu alandaki gelişmemi izleyebiliyorum.

Video çekerken ve bunları düzenlerkenki bilgiden bahsediyordum ben. Onlar da çok değerli tecrübeler. Eğer video çekmeye bir yerden girilmezse edinilemiyor. Benim ilk çektiğim videoları izliyorum, izlerken utanıyorum kendimden. Ancak ilerleyen videolara baktığımda bu alandaki gelişmemi izleyebiliyorum.

Video düzenleme bilgisi ayrı, konu sahibi Linux hakkında bilgi edinmeye çalışıyor.

Amacı video düzenlemede bilgi edinmek olsa video çek, platformlara yükle derim zaten.

Video düzenleme bilgisi ayrı, konu sahibi Linux hakkında bilgi edinmeye çalışıyor.

Amacı video düzenlemede bilgi edinmek olsa video çek, platformlara yükle derim zaten.
Zaten kanal sahibi arkadaşımız bilgilerini gözden geçirmeden videom yapacaksa doğru değil. Ancak önce genel bilgilerle başlanıp ardından tecrübelerle birlikte daha detaylı videolara geçilmesinde bir sıkıntı görmüyorum ben. 🙂

Konunu ilk gönderisinde öğrenmek için video çekeceğim yazmamıştı. Sonra yazdıysa da hatırlayamadım. Ama bir iş yapılırken birden fazla fayda elde edilebilir. Bu durumda elde edilen büyük faydalar: Video düzenleme bilgisi, İngilizce olarak video hazırlama tecrübesi, Youtube'da hangi videolar izlenir hangileri izlenmez terübesi olarak kısaca sayabiliriz.

Geri
Yukarı