YouTube'a video yükledikten sonra kalitesi düşüyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Çizer - Tasarımcı
Arkadaşlar YouTube'a video yüklüyorum. Yüklediğim video tam olarak 1080P(galerimde Full HD). FPS değeri 60 olması gerek. Bu videoyu YouTube'a yükledikten sonra izliyorum ve kalite ayarlarında en çok 720P gözüküyor. Videoyu yeni yükledim. Yani anlamadım tam olarak ne olduğunu. Düzenleme programından 1080P olarak kaydediyorum ve videoyu YouTube'dan ve galeriden izlediğim hâli arasında kalite farkı var. Bunun bir çözümü var mı ne dersiniz?

1080p bir süre sonra çıkacaktır, acele ettirmeyin. Ayrıca YouTube videoları da sıkıştırıyor. 1080p 24-25-30 FPS bir videonun Bitrate'ini 8 Mbps (1 Mb/s), 1080p 48-50-60 FPS değerlerindeki bir videoyu ise 12 Mbps (1.5 Mb/s) yapıyor. Eğer videoyu yüksek Bitrate ile yüklerseniz videonun Bitrate'i düşürüldüğünde Bitrate'i direkt 8 Mbps olan bir videodan bir nebze de olsa daha kaliteli gözükecektir.

Tüm çözünürlük seçeneklerinin çıkması zaman alabiliyor.

Ayrıca YouTube videoları sıkıştırıyor çünkü. Bu nedenle yüksek Bitrate'de render alarak kalite bozulmasını azaltabilirsiniz.
Render aldığım program o kadar iyi değil bitrate ayarı yok maalesef. Telefondan yapıyorum(
Tüm çözünürlük seçeneklerinin çıkması zaman alabiliyor.

Ayrıca YouTube videoları sıkıştırıyor çünkü. Bu nedenle yüksek Bitrate'de render alarak kalite bozulmasını azaltabilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim efendim. Fakat ben android kullanıcısıyım. Kullandığım program bitrate seçeneğine el vermiyor. Render alırken sadece çözünürlük ayarlayabiliyorum. Sıkıntı programda değil galerimde çok kaliteli. Videoyu 1420p olarak render alsam işime yarar mı? Elimden birtek bu geliyor.
Biraz bekleyin. 1080p olarak seçenek eklenecek. Youtube'un videoyu işlemesi zaman alıyor. Yükleme adımında da bu uyarıyı yapıyor zaten.
Yoğunluktan dolayı 1080p olarak kodlanıp yayınlanması normalden biraz daha geç olabilir.
1080p bir süre sonra çıkacaktır, acele ettirmeyin. Ayrıca YouTube videoları da sıkıştırıyor. 1080p 24-25-30 FPS bir videonun Bitrate'ini 8 Mbps (1 Mb/s), 1080p 48-50-60 FPS değerlerindeki bir videoyu ise 12 Mbps (1.5 Mb/s) yapıyor. Eğer videoyu yüksek Bitrate ile yüklerseniz videonun Bitrate'i düşürüldüğünde Bitrate'i direkt 8 Mbps olan bir videodan bir nebze de olsa daha kaliteli gözükecektir.
Cevaplarınız için teşekkürler. Beklemek işe yarayabilir. Bitrate ayarlayamıyorum dolayısı ile videoyu ilk başta liste dışı olarak yükledim(YouTube destekten gördüğüme göre). Yine olmamıştı sanırım beklemem tek çare.

Son düzenleme:
720p görmeniz normal. YouTube uygulaması cihaz çözünürlüğünden fazlasını göstermiyor.
Galerimde neden daha iyi görebiliyorum? Arada gözle görülebilir bir fark var. Sanırım dediğiniz gibi beklemem gerek YouTube ile alakalı. Eğer dediğiniz gibi ise bu YouTube'un kalıpları ile alakalı olabilir. Sonuçta 950p diye bir seçenek göremeyiz. Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar inanın yardımınız dokundu sağlıcakla kalın

Yeni konular

Geri
Yukarı