YouTube'a video yükledikten sonra kalitesi düşüyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Çizer - Tasarımcı
Arkadaşlar YouTube'a video yüklüyorum. Yüklediğim video tam olarak 1080P(galerimde Full HD). FPS değeri 60 olması gerek. Bu videoyu YouTube'a yükledikten sonra izliyorum ve kalite ayarlarında en çok 720P gözüküyor. Videoyu yeni yükledim. Yani anlamadım tam olarak ne olduğunu. Düzenleme programından 1080P olarak kaydediyorum ve videoyu YouTube'dan ve galeriden izlediğim hâli arasında kalite farkı var. Bunun bir çözümü var mı ne dersiniz?

Galeride bir kısıtlama yokken YouTube uygulamasında kısıtlama var. Bir de şu videoya bir bak, en fazla ne kadar gözüküyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstersen yüklediğin videoyu buraya da atabilirsin.

Galeride bir kısıtlama yokken YouTube uygulamasında kısıtlama var. Bir de şu videoya bir bak, en fazla ne kadar gözüküyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İstersen yüklediğin videoyu buraya da atabilirsin.
Ben videoyu mobil uygulamadan açtım, gerçekten dediğiniz gibi hocam en çok 720p 60fps gözüküyor. Sanırım anladığıma göre 1080p olarak kodlanmış videoyu bu telefondan göremiyorum ama görebilenler olur diye düşünüyorum teşekkürler videomu alta koydum

Bende de 720p gözüküyor. Ekranım 1080p ve diğer videoları 1080p olarak izleyebiliyorum.

MX Player'ı indirip oradan bu videonun ayrıntılarına bakar mısın?

1080p bir süre sonra çıkacaktır, acele ettirmeyin. Ayrıca YouTube videoları da sıkıştırıyor. 1080p 24-25-30 FPS bir videonun Bitrate'ini 8 Mbps (1 Mb/s), 1080p 48-50-60 FPS değerlerindeki bir videoyu ise 12 Mbps (1.5 Mb/s) yapıyor. Eğer videoyu yüksek bitrate ile yüklerseniz videonun Bitrate'i düşürüldüğünde Bitrate'i direkt 8 Mbps olan bir videodan bir nebze de olsa daha kaliteli gözükecektir.

Bu 1080pnin gelmesi için yükleme ekranı açık mı durmalı yoksa kapatsamda kendiliğinden bir süre sonra 1080p gelir mi?

Sorunuza cevap buldunuz mu bende arıyorum aynı sorunun cevabını.

Cevabını buldum abi. Kısaca 1080p bir ekran kaydını 2K ya da 4K render alman lazım. YouTube avc1 Codec'i VP09 olarak değiştiriyor videoyu daha kaliteli işliyor. Denerseniz etkisini görürsünüz kendim test ettim. Bunun başka bir yolu da yok maalesef. Ayrıca 30 MB bitrate ile yükleyin.

Arkadaşlar YouTube'a video yüklüyorum. Yüklediğim video tam olarak 1080p(galerimde Full HD). FPS değeri 60 olması gerek. Bu videoyu YouTube'a yükledikten sonra izliyorum ve kalite ayarlarında en çok 720p gözüküyor. Videoyu yeni yükledim. Yani anlamadım tam olarak ne olduğunu. Düzenleme programından 1080p olarak kaydediyorum ve videoyu YouTube'dan ve galeriden izlediğim hâli arasında kalite farkı var. Bunun bir çözümü var mı ne dersiniz?

Aynısı bende de var çözümünü bilen söylesin bir 60FPS 1080P'lik video yükledim yükleyince 480P'ye düştü üstüne 25FPS oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı