YouTube'a yüklenen bir videonun/müziğin otomatik sesinin kısılması

Berkay Çağlar

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktan da gördüğünüz üzere YouTube üzerinden attığım bir müziğin bende olan MP3 halinin sesine göre çok kısık kalıyor.

Yani ben bilgisayarımdan müziğin MP3 halini açtığımda ses gayet iyi, bilgisayarımda video halinde açtığımda ses yine aynı şekilde güzel ancak YouTube üzerinden açınca ses kısık.

Sorun bu şekilde.

Haliyle bu da atmosfer ve seslerin ayarını bozuyor.

Bu durumu nasıl çözebilirim?

Aynı ses seviyesinde nasıl müzik yükleyebilirim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Edit:
YouTube düzenleme bölümünden videoyu izlerken ses kısılması yok. Ancak videonun bulunduğu adres üzerinden dinleme yapınca(direkt tıklayıp izlediğimiz herhangi bir videonun olduğu yer) ses kısık geliyor.

Sesler Full ve herhangi bir bilgisayar üzerinden kısılma durumu yok.

Son düzenleme:
Render yaptığınız programdan mı yüklediniz müziği?

Hayır hocam, ilk önce müziği yaptığım programdan export ediyorum. Daha sonra Adobe Premier Pro ile videosunu ayarlayıp exportluyorum. Bundan sonra zaten YouTube atıyorum. Bilgisayardan videoyu açtığımda ses kısılması olmuyor dediğim gibi.

Acaba bu sorunun video codeci ya da Audio codeci ile mi bir alakası var?

Hayır hocam, ilk önce müziği yaptığım programdan export ediyorum. Daha sonra Adobe Premier Pro ile videosunu ayarlayıp exportluyorum. Bundan sonra zaten YouTube atıyorum. Bilgisayardan videoyu açtığımda ses kısılması olmuyor dediğim gibi.

Acaba bu sorunun video codeci ya da Audio codeci ile mi bir alakası var?
Videonun sesini render yaparken %200 gibi yüksek değerlere alın eşitlenmiş olur.

Başlıktan da gördüğünüz üzere YouTube üzerinden attığım bir müziğin bende olan MP3 halinin sesine göre çok kısık kalıyor.

Yani ben bilgisayarımdan müziğin MP3 halini açtığımda ses gayet iyi, bilgisayarımda video halinde açtığımda ses yine aynı şekilde güzel ancak YouTube üzerinden açınca ses kısık.

Sorun bu şekilde.

Edit:
YouTube düzenleme bölümünden videoyu izlerken ses kısılması yok. Ancak videonun bulunduğu adres üzerinden dinleme yapınca(direkt tıklayıp izlediğimiz herhangi bir videonun olduğu yer) ses kısık geliyor.

Aynen mp3 veya waw dinlerken ses normal geliyor fakat Youtube'ye koyduğum Müziğin sesi otomatik kısılıyor, sesi az geliyor. Youtube'de diğer dinlediğim müziklerin sesi normalken, benim koyduğumun sesi az çıkıyor. Her attığım müziğin sesi Youtube'de az ses geliyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Sorun bu şekilde.

Edit:

Aynı sorunu bende yaşıyorum çözümü bulabildiniz mi ?

Kesin bir çözüm yok arkadaşlar,

YouTube, kendi içerisinde bulunan gömülü mastering sistemi ile seste düzenleme yapıyor.

Bu sorunu kısmen çözmeniz için yapmanız gereken şey ise yükleme yapmadan önce ses üzerine güzel bir mastering uygulamak.
İnternetten mastering hakkında genel bilgileri araştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı