YouTube'a yüklenen videonun/müziğin sesinin düşük gelmesi

myfromen

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhabalar.

Youtube sayfama video yüklüyorum. Premiere Pro'dan kurgusunu yapıp render aldıktan sonra videonun görüntüsü ve sesi
istediğim gibi. Akabinde youtube yükleme aşamasında video yüklenirken ön izlemesini yapıyorum. Orada da sıkıntı yok.
Fakat video yüklendikten sonra bize verdiği videonun linkinden izleme yapınca video sesi kısılıyor.
Ses düşük geliyor. Sebebi nedir acaba? Ve nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Arkadaşlar, merhaba.

YouTube sayfama video yüklüyorum. Premiere Pro'dan kurgusunu yapıp render aldıktan sonra videonun görüntüsü ve sesi
İstediğim gibi. Akabinde YouTube yükleme aşamasında video yüklenirken ön izlemesini yapıyorum. Orada da sıkıntı yok.
Fakat video yüklendikten sonra bize verdiği videonun linkinden izleme yapınca video sesi kısılıyor.
Ses düşük geliyor. Sebebi nedir acaba? Ve nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Dijital Müzik ve Video platformlarında global LUFS standartları var. Videoyu ya da Müzik dosyasını yayıma gönderdikten sonra ses seviyeleri bu standartlara göre tekrar düzenleniyor. En Global LUFS değeri -14 LUFS. Belki sizin orijinal videonuz bu değerden oldukça yüksek bir değere sahiptir ve YouTube standartları gereği bu değere düşürdüğünde size ses kısık geliyor olabilir. Çeşitli YouTube videolarından teyit edip onların daha yüksek geldiğine şahit olmuş olabilirsiniz, o da sesin kalitesiyle alakalı, patlama noktası daha üst noktalarda olduğu için seviyeyi daha yukarıya çıkartabiliyor. Aklıma gelen ilk sebep bu.

Başka nedenleri de olabilir elbette ama ben müzikleri genelde -14 LUFS sabit masteringlediğim için bu sorunu hiç yaşamadım.

Belki Render seçeneklerinden de kaynaklanıyor olabilir.

Edit: Video yayımdaysa bakmam için link atabilir misiniz?

Dijital Müzik ve Video platformlarında global LUFS standartları var. Videoyu ya da Müzik dosyasını yayıma gönderdikten sonra ses seviyeleri bu standartlara göre tekrar düzenleniyor. En Global LUFS değeri -14 LUFS. Belki sizin orijinal videonuz bu değerden oldukça yüksek bir değere sahiptir ve YouTube standartları gereği bu değere düşürdüğünde size ses kısık geliyor olabilir. Çeşitli YouTube videolarından teyit edip onların daha yüksek geldiğine şahit olmuş olabilirsiniz, o da sesin kalitesiyle alakalı, patlama noktası daha üst noktalarda olduğu için seviyeyi daha yukarıya çıkartabiliyor. Aklıma gelen ilk sebep bu.

Başka nedenleri de olabilir elbette ama ben müzikleri genelde -14 LUFS sabit masteringlediğim için bu sorunu hiç yaşamadım.

Belki Render seçeneklerinden de kaynaklanıyor olabilir.

Edit: Video yayımdaysa bakmam için link atabilir misiniz?
Eklemedim, kaldırdım.. premiere çıktılarımda doğru.. Anlayamadığım bir konu var..

Yeni konular

Geri
Yukarı