YouTube'da 720P60 FPS video izlerken kasıyor

Ekran kartı değişince düzeldi ama nasıl oluyor peki.
Büyük ihtimal bilgisayarınız eski ekran kartında donanım hızlandırmayı kullandığı zaman bir nebze olsun ekran kartı işlemciyi rahatlatabiliyordu, ama belki şu an kullandığınız ekran kartı donanım hızlandırma esnasında yetersiz kalıyordur ve bu yüzden hem ekran kartı hem de işlemci yük altında kalıyordur ama yinede sorunu çözmek için işlemciyi değiştirmeniz gerek, belliki 720p videolar için yetersiz kalıyor.

Büyük ihtimal bilgisayarınız eski ekran kartında donanım hızlandırmayı kullandığı zaman bir nebze olsun ekran kartı işlemciyi rahatlatabiliyordu, ama belki şu an kullandığınız ekran kartı donanım hızlandırma esnasında yetersiz kalıyordur ve bu yüzden hem ekran kartı hem de işlemci yük altında kalıyordır ama yine de sorunu çözmek için işlemciyi değiştirmeniz gerek, belliki 720p videolar için yetersiz kalıyor.

Hocam 720P'ye de razıyım ama çoğunluk videolar 60 FPS ama hocam benim önceki bilgisayarımda E5200 işlemci vardı 2K ya kadar kasmadan video izleye biliyordum ekran kartı 512 MB'likti.

Hocam 720P'ye de razıyım ama çoğunluk videolar 60 FPS ama hocam benim önceki bilgisayarımda E5200 işlemci vardı 2K ya kadar kasmadan video izleye biliyordum ekran kartı 512 MB'likti.
Sadece ekran kartı değiştirdiğini söylemiştin, ama şimdi eski bilgisayarımda e5200 işlemci var diyorsun, bir dediğin bir dediğini tutmuyor.

Düşük bir ihtimal de olsa bu soruna ekran kartı sürücüsü de sebep oluyor. Ben HD 6850 için Catalyst sürücüsünü sırf WHQL imzalı diye kullanıyordum. Canım sıkıldı :) bir de Crimson'u deneyeyim dedim, belki bir performans farkı olur diye. 1080P 60Hz videolarda drop yiyen sistem şimdi cayır cayır, 8000 karede 20 kare atlıyor şimdi. Önceden 8000'e 3000 civarlarıydı :) Sizin soruna sebep olan şey bence de işlemci. Şöyle örnek vereyim onun için de, bende Atom N270'li bir notebook var. 480P videolarda işlemci artık zorlanarak çalışıyor fakat kasma yapmıyordu, fareyi bir hareket ettirmemle videonun başlığı, dakikaları falan göründüğünde işlemciye ek yük bindirdiği için video biraz takılıyordu. En azından E5500 - E6500 - E7200 - E8400 - Q8200 - Q9300 gibi işlemcilere geçip 1GB daha RAM eklemesi yaparsanız sorun falan kalmaz.

Bu arada E5200 bile E2180'den iyi :) En olmadı herhangi bir bilgisayarcıdan veya internetten bu gibi işlemcileri alın derim. E5200 - E5300 - E5400 - E5500 - E5700 - E5800 gibi işlemcileri alın en kötü.

Düşük bir ihtimal de olsa bu soruna ekran kartı sürücüsü de sebep oluyor. Ben HD 6850 için Catalyst sürücüsünü sırf WHQL imzalı diye kullanıyordum. Canım sıkıldı :) bir de Crimson'u deneyeyim dedim, belki bir performans farkı olur diye. 1080p 60Hz videolarda drop yiyen sistem şimdi cayır cayır, 8000 karede 20 kare atlıyor şimdi. Önceden 8000'e 3000 civarlarıydı :) sizin soruna sebep olan şey bence de işlemci. Şöyle örnek vereyim onun için de, bende atom N270'li bir notebook var. 480p videolarda işlemci artık zorlanarak çalışıyor fakat kasma yapmıyordu, fareyi bir hareket ettirmemle videonun başlığı, dakikaları falan göründüğünde işlemciye ek yük bindirdiği için video biraz takılıyordu. En azından E5500 - E6500 - E7200 - E8400 - Q8200 - Q9300 gibi işlemcilere geçip 1GB daha RAM eklemesi yaparsanız sorun falan kalmaz.

Peki dediğiniz işlemcileri nasıl bulabilirim sağlam olan.

Sadece ekran kartı değiştirdiğini söylemiştin, ama şimdi eski bilgisayarımda E5200 işlemci var diyorsun, bir dediğin bir dediğini tutmuyor.

Hocam benim eski PC anakarttaki işlemci pini yamulduğu için hurda olmuştu hiçbir şekilde açılmıyordu diğer parçaları da satmıştım sonra bu geldi elime.
Ben eski PC'yi rahmetli edeli 2 yıl oluyor hocam bu PC bana 4 ay önce geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı