YouTube'da kaç saniyelik klipler adil kullanıma girer?

HakanCT

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tarkov
Esenlikler.

YouTube'da 40 saniyelik Celal Şengör klibi paylaştım ve Ciner Holding videoyu telif hakkı nedeniyle kaldırdı. Standart itiraz ile "adil kullanım" diyerek itiraz ettim ama itirazım da reddedildi. Sizce bu adil kullanım değil mi? Kaç saatlik programın sadece 40 saniyesini kullanıyorum. Hadi 40 saniye fazla dedik, 20 saniye yapsam telif atmayacaklar mı yani? Değişen bir şey olacak mı? Güya "adil kullanım" diye bir şey var ama kim görmüş, kim bulmuş belli değil.

Bir kez daha itiraz etme hakkım var, ancak bu itiraz da reddedilirse telif ihtarı alabilirim. Sizce denemeye değer mi yoksa para babalarına söz geçirmek imkansız mı?

Esenlikler.

YouTube'da 40 saniyelik Celal Şengör klibi paylaştım ve Ciner Holding videoyu telif hakkı nedeniyle kaldırdı. Standart itiraz ile "adil kullanım" diyerek itiraz ettim ama itirazım da reddedildi. Sizce bu adil kullanım değil mi? Kaç saatlik programın sadece 40 saniyesini kullanıyorum. Hadi 40 saniye fazla dedik, 20 saniye yapsam telif atmayacaklar mı yani? Değişen bir şey olacak mı? Güya "adil kullanım" diye bir şey var ama kim görmüş, kim bulmuş belli değil.

Bir kez daha itiraz etme hakkım var, ancak bu itiraz da reddedilirse telif ihtarı alabilirim. Sizce denemeye değer mi yoksa para babalarına söz geçirmek imkansız mı?

Yanlış bilmiyorsam 15 saniye hocam.

Esenlikler.

Youtube'un kuralları hocam. 15 Saniye bildiğim kadarıyla. Mesela birisi videosuna telifli müzik ekliyorsa 15 saniyeden az tutmaya çalışıyor. Boşa itiraz edip ihtar almayın.

Yanlış bilmiyorsam 15 saniye hocam.
Adil kullanım koşullarını okudum ama saniye belirtmiyorlar. Burada bir belirsizlik var.

YouTube kuralları hocam.
Şu kuralın şu kısmında yazıyor diye belirtme imkanınız var mı? Adil kullanım koşullarını okudum ve saniyeyle ilgili bir bilgi bulamadım. Sizi yalanlamak için söylemiyorum, gözümden kaçmış olabilir. Net olarak öğrenmek istiyorum.

Kimi 15 diyor, kimi 7 diyor.

Peki klibi 12 saniyeye düşürdüm, bu şekilde tekrar yüklesem telif yer miyim?

Adil kullanım koşullarını okudum ama saniye belirtmiyorlar. Burada bir belirsizlik var.

Şu kuralın şu kısmında yazıyor diye belirtme imkanınız var mı? Adil kullanım koşullarını okudum ve saniyeyle ilgili bir bilgi bulamadım. Sizi yalanlamak için söylemiyorum, gözümden kaçmış olabilir. Net olarak öğrenmek istiyorum.

Kimi 15 diyor, kimi 7 diyor.

Peki klibi 12 saniyeye düşürdüm, bu şekilde tekrar yüklesem telif yer miyim?

Görüntü ses kullanmak 7 saniye.

Hocam kuralın yazdığı yeri bilmiyorum ama böyle bir şeyin olduğunu biliyorum çünkü bir çok Youtube videosunda duydum dediklerini Youtuber'ların.

Tek müzik için mi 15 saniye yoksa birden fazla müziğin toplamı mı?

Bir fikrim yok.

Hocam yurt dışı ülkelerde 15 saniye kuralıdır. Ama Türkiye yasasına göre bizden birilerininkini kullandıysanız o kisi icin fark etmiyor 1 saniyede olsa 15 saniyede telif atabilir. Yani 15 saniyeye düşüreyim şeyine girmeyin.

Geri
Yukarı