YouTube'da kendi videoma telif yedim!

Onu okudum fakat YouTube'da herkes birbirinin videosunu kanalına yükleyip telif atar o zaman?

Zaten yapıyorlar başkalarının kanallarından alıp sana telif atıyor itiraz edeceksiniz o zaman bile yapamaz. Hatta sen ona telif atacan onun kanalını görebiliyorsan ve sana ait başka videoları varsa 3 farklı ya da 4 farklı telif olarak gönder direk kanalı kapansın ödeme alamazlar kazandıkları çöp olur.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere YouTube, YouTube shorts diye bir sekme açtı. Bende bu sekmeden kitlemi büyütmek amacıyla Shorts'a Valorant da bir kesitimi ekledim. Bu eklediğim kesit yaklaşık 800-900 izlendi ve bugün baktığımda ihlal yemiş olarak gözüktüm, ihlali atan kişi metin şen adında biri. Anlamadığım olay ise video bana ait nasıl böyle bir şey olabiliyor? Ne yapmam gerekiyor bu duruma karşı? Talep vs gönderdim kişiye de mail attım başka neler yapılabilir bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1074161

Zaten yapıyorlar başkalarının kanallarından alıp sana telif atıyor itiraz edeceksiniz o zaman bile yapamaz. Hatta sen ona telif atacan onun kanalını görebiliyorsan ve sana ait başka videoları varsa 3 farklı ya da 4 farklı telif olarak gönder direk kanalı kapansın ödeme alamazlar kazandıkları çöp olur.

İsmi yazıyor kanalın ancak, herhangi bir bağlantı vermiyor kanalla ilgili. Telif atan kişinin hesabı "metin sen" eğer siz de bir şeyler bulabilirseniz lütfen bana ulaşın
1.000 izlenen bir video bu şekilde nasıl hemen silinebiliyor anlamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210619_045351.jpg
    IMG_20210619_045351.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 38
İsmi yazıyor kanalın ancak, herhangi bir bağlantı vermiyor kanalla ilgili. Telif atan kişinin hesabı "metin sen" eğer siz de bir şeyler bulabilirseniz lütfen bana ulaşın
1.000 izlenen bir video bu şekilde nasıl hemen silinebiliyor anlamıyorum.

Çok kolay spam yapanlar böyle şeyler çok yapıyor. Aslında bunu yapmıyorlardı sonradan cıvıttılar yapıyorlar bir kesim.

Geri
Yukarı