Youtube'da şarkı kanalı açılır mı? Telif hakkı gerekir mi?

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belli az da olsa Youtube üzerinden para kazanmak istiyorum oyun kanalı açmayı düşündüm fakat şuan ki sistemim yeterli değil bende şarkı kanalı açmayı düşündüm. Şarkı kanalı açınca adsense hesabına bağlamayı düşünüyorum. Bu konuda yardım eder iseniz sevinirim.

O kanala müziği yüklediğiniz anda telif yersiniz ve o müzikten para kazanamazsınız. Eğer sürekli müzik yüklerseniz telif manyağı olursunuz ve sonunda kanalınız kapanabilir.

TeknoSeyir'in bu videosu size yardımcı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şarkıları kendiniz üretecekseniz sorun yok. Ama başkalarının şarkısı ise telif hakkı ihlali olur. Boşuna VEVO yok.

Şarkı dinlemek için yazdığımızda bir çok kişinin bu şarkıyı paylaştığını görüyoruz oradan yola çıkarak danışmak istedim.

YouTube telif hakkı konusunda çok hassas çoğu gamer oyun videosu çekerken bir kaç saniye çalan müzik yüzünden 40 dakikalık videolarına telif hakkı yiyor ve video yayından kalkıyor YouTube karşı tarafın izni olmadan yayınlarsan ağır yaptırımlar uygulayabiliyor. YouTube her türlü yakalarlar kendi robotları en ufak şarkı sözünü tanıyabilecek şekilde ayarlanmış yani çok uzun iş boşuna VEVO diye kanal kurmuyolar

Yeni konular

Geri
Yukarı