YouTube'da son 1 ayda izlenmem ve izlenme saatim nasıl?

594046

Centipat
Merhaba, 13 yaşındayım, YouTube platformunda yavaşca da olsa para kazanmak için oyun videosu çekmeye başladım. Son 1 ayda kanalım 6100 görüntülenme alıp 260 saat izlenmiş, 30-40 abone almış. Sizce bu rakamlar ilk 1 aya göre nasıl? Üstelik izlenmelerimde artış var. İlk başladığımda videolarım 80-40-100 gibi izleniyordu. Şu an son birkaç videom ortalama 400-500 son 5-6 gün önce attığım ise 780 görüntülenme alıp, 42 saat izlenmiş. Sizce nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanalının linkini paylaşma şansın var mı? İçeriklerini merak ettim inceleyip sana bir geri dönüt vermek isterim.

Bu kanalımın linki.

Cevap vermek için bir kaç gün geciktim çünkü konuyu açınca yanlış kategori üzerinden bir kaç gün moderatörler tarafından banlandım.

Bence gayet iyi kardeşim önemli olan istikrar. Başarılar.
Güzel ilerliyorsun, video atmaya ara verme umarım yükselirsin.
Aynı zamanda Shorts için de video yükleyin, abone ve kanal ziyareti için çok yardımcı olur. 2 aydır video yüklemememe rağmen hâlâ günlük +100k izlenme çekiyorum Short videolardan.
Destekleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Cidden çok mutlu oldum.

Bu kanalımın linki.

Gördüm hocam. Ben biraz daha böyle hikaye anlatımı vb olarak düşünmüştüm sizin kanalı.

Pek bana hitap eden oyunlar da oynamıyorsun gördüğüm kadarı ile. Her ne kadar bir değerlendirme yapmak istesem bile içeriklerinin benim yaş grubuma hitap etmediğini düşündüğüm için yeterince objektif olamayabilirim.

Kısaca gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim.

1-son videondaki arkadaşının mikrofonu senin mikrofona kıyasla kötü gibi biraz boğuk geliyor sesi. O arkadaşınla sürekli videolar falan çekmek istiyorsan ona da benzer bir mikrofon almanı tavsiye ederim.

2-kanal logosunu ve kanalda üstte duran paintten çizdiğin abone ol yazısını daha ikonik bir şeyle değiştirmen iyi olur.

3-shorts için içerik üretmeye ufaktan başla derim hiç shorts içeriğin yok.

4-videolara güzel kapaklar hazırlayabilirsin.

5-başlıkların bir kısmı dikkat çekici değil genç bir kitleye hitap ediyorsun daha dikkat çekici başlıklar atmalısın.

6-kendine ufak bir kamera alman iyi olur videolarında kendini göstermek için.

7-kanalın hakkında kısmındaki tanıtım cümlesine ufak bir revize yapmanın iyi olacağını düşünüyorum.
Mesela şöyle olabilir 's-selam, YouTube'da içerik üretmeye başladım. Umarım çektiğim videoları beğenirsin.'

Neden eskisine kıyasla bu şekilde olması gerektiğini düşündüğümü sorarsan çoğul kişilere hitap ediyormuş gibi değil de tek bir kişiye hitap ediyormuş gibi yazarsan bu yazıyı okuyan birisinin daha çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

8-videonun başına abone olmalarını isteyen bir sahne ekleyebilirsin.

9-videolarında bir intro yok kendine bir intro hazırlamalısın.

10-kendine ufak bir müzik kütüphanesi hazırla telifsiz şarkılardan oluşan gerektiği yerlerde kullanırsın.

Sende kendimce eksik gördüklerim bu kadardı. Umarım kanalını geliştirmen adına yararlı olur bu tavsiyelerim.

Gördüm hocam. Ben biraz daha böyle hikaye anlatımı vb olarak düşünmüştüm sizin kanalı.

Pek bana hitap eden oyunlar da oynamıyorsun gördüğüm kadarı ile. Her ne kadar bir değerlendirme yapmak istesem bile içeriklerinin benim yaş grubuma hitap etmediğini düşündüğüm için yeterince objektif olamayabilirim.

1-son videondaki arkadaşının mikrofonu senin mikrofona kıyasla kötü gibi biraz boğuk geliyor sesi. O arkadaşınla sürekli videolar falan çekmek istiyorsan ona da benzer bir mikrofon almanı tavsiye ederim.

2-kanal logosunu ve kanalda üstte duran paintten çizdiğin abone ol yazısını daha ikonik bir şeyle değiştirmen iyi olur.

5-başlıkların bir kısmı dikkat çekici değil genç bir kitleye hitap ediyorsun daha dikkat çekici başlıklar atmalısın.

7-kanalın hakkında kısmındaki tanıtım cümlesine ufak bir revize yapmanın iyi olacağını düşünüyorum.
Mesela şöyle olabilir 's-selam, YouTube'da içerik üretmeye başladım. Umarım çektiğim videoları beğenirsin.'

Neden eskisine kıyasla bu şekilde olması gerektiğini düşündüğümü sorarsan çoğul kişilere hitap ediyormuş gibi değil de tek bir kişiye hitap ediyormuş gibi yazarsan bu yazıyı okuyan birisinin daha çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

10-kendine ufak bir müzik kütüphanesi hazırla telifsiz şarkılardan oluşan gerektiği yerlerde kullanırsın.

Sende kendimce eksik gördüklerim bu kadardı. Umarım kanalını geliştirmen adına yararlı olur bu tavsiyelerim.

Çok teşekkür ederim. Bu dediklerini uygulamaya çalışacağım.

Bu arada, önerebileceğiniz bir oyun var mı? Var ise sistemime göre hareket edebilirsiniz. GTX 1050 - İ5 4570

Son düzenleme:
Stardew Valley olabilir gibi. Bu arada Turbox kokusu almadım değil sizin sistemden umarım yanılıyorumdur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı