YouTube'da telifli içerikten nasıl korunulur?

jurisz

Picopat
Merhaba arkadaşlar, ben bir YouTube kanalı açma kararı aldım. Bu YouTube kanalının konusu sarkıların sozlerı olacak. Lyrics gibi ama sarkıların tamamını atacağım ve atar atmaz telif yiyecegımı biliyorum. Bazı kanalları gordum, onlar telıf almamıs. Telıften nasıl korunurum? Bu arada forumda yenıyım, daha yenı açtım hesabımı (5dk önce). Eğer yanlış yere konu acmıssam duzeltebılırsınız, teşekkürler sımdıden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir video buldum.

Benim bildiğim kadarıyla benimde kanalım vardı bazı telifli müzikler telifli sayılmamıştı. Şarkının adını açıklamalar bölümüne yazarsan sıkıntı çıkmıyor diye biliyorum. Yanlışta olabilir ama benim 1-2 kere işime yaramıştı.

Müzikten telif yememek için 3 şeye ihtiyacınız var. Birincisi remix mi? İkincisi mashup mı? Üçüncüsü de telif hakkına sahip misiniz?(çok saçma ama öyle) Başka türlü eninde sonunda telif yersiniz. 1 ay 2 yıl telif yemeyebilirsiniz. Ama bir kere telif yerse ve videodan para kazanırsanız faiziyle geri alırlar. O yüzden önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı