Youtube'da video hızlandırma

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. Geçenlerde Recep Baltaş'ın paylaştığı video hızlandırma videosunu izlemiştik (K-Lite Mega Codec Pack). İmzamdaki masaüstü bilgisayarım Youtube'dan video izlerken, 360p'de bile kasıyor. Google Chrome kullanıyorum. İnternet üzerinden video izlerken yapabileceğim bir hızlandırma işlemi var mıdır? Teşekkürler.

16 mbit internet kullanmama rağmen Chrome'da videolar geç doluyor. Bu yüzden başka bir tarayıcı ile de dene derim.

16 mbit internet kullanmama rağmen Chrome'da videolar geç doluyor. Bu yüzden başka bir tarayıcı ile de dene derim.
Sıkıntının internet hızından kaynaklandığını sanmıyorum, zira ben videonun dolmasını bekleyip, tam olarak dolduktan sonra izlemeye başladığımda da aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

O zaman iş biraz değişiyor. Açıkcası neden hala XP kullandığınızı da merak ediyorum. Windows 8 Pro'ya geçiş yaptığınızda bu sorunun kalkabilme ihtimali de var. Kalkmasa bile daha stabil bir işletim sistemi garantisi...

Her ne olursa olsun Pentium 4 dahi 360p'de videoları akıcı oynatmalı. Driver'larını güncelle. Başka tarayıcı dene. En önemlisi virüs taraması yap. Normal bir programla düzelmez ise ''Ağ desteğiyle güvenli mod'' seçeneğiyle ComboFix indir ve çalıştır.

Video yüklenme hızı mı yoksa oynatma hızı mı? İşletim sisteminiz XP ise hiçbir video hızlandırma tekniği işe yaramaz.
Hocam, internette problem yok. Yalnız bu bilgisayara Windows 8 yükleyeyim mi bilemedim, ağır gelmesin? Windows 7'yi denemiştim, ses sürücüsünü yüklemeye çalışırken sürekli mavi ekran veriyordu ve grafiklerden dolayı da çok kasıyordu, ekran kartı malum.
Yükleyeyim mi Win 8'i?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı