YouTube'da videolar 75Hz'de kasarken 60 FPS'de kasmıyor

TEmre1

Decapat
Daha fazla  
HD 6850 ekran kartı i5 2400 işlemci 10GB RAM var monitörüm 75 Hz oluyor en fazla ama 75 Hz yaptığımda video kasıyor 60 Hz yaptığımda çok akıcı oluyor bunun nedeni ne olabilir?

HD 6850 ekran kartı i5 2400 işlemci 10GB RAM var monitörüm 75 Hz oluyor en fazla ama 75 Hz yaptığımda video kasıyor 60 Hz yaptığımda çok akıcı oluyor bunun nedeni ne olabilir?

Çünkü o video 60 FPS'de çekilmiş.

Örneğin: 720p videoyu 4K ekranda izlerseniz kötü gözükür ama 720P'yi 720p maksimum destekleyen bir ekranda izlerseniz bir sorun görmezsiniz.

Çünkü o video 60 FPS'de çekilmiş.

Örneğin: 720p videoyu 4K ekranda izlerseniz kötü gözükür ama 720P'yi 720p maksimum destekleyen bir ekranda izlerseniz bir sorun görmezsiniz.
Hocam monitörüm 144Hz ama video izlerken neden bende kasmıyor o zaman?

Monitörünüzü O.C ile mi 75Hz yaptınız?

Hocam ne alaka?
360Hz 4K monitörü olan bir adam her video izleyeceği zaman monitörü 60Hz mi yapsın yani?
Hayır. Şimdi sen 144hzden 60hzye in , bak nasıl kasıyor gibi gelicek sana sistem. Ama bir süre sonra bir fark yaratmayacak senin için.

Hayır. Şimdi sen 144Hz'den 60Hz'ye in, bak nasıl kasıyor gibi gelecek sana sistem. Ama bir süre sonra bir fark yaratmayacak senin için.

Evet, tabii ki kasma hissi verecektir ama ben onu demiyorum. Ayrıca arkadaş da öyle bir şey dememiş.
Arkadaşın monitörü 75Hz iken YouTube'da videolar kasıyormuş fakat Hz düşürünce düzeliyormuş.

Evet tabii ki kasma hissi verecektir ama ben onu demiyorum. Ayrıca arkadaş da öyle bir şey dememiş.
Arkadaşın monitörü 75Hz iken YT'da videolar kasıyormuş fakat Hz düşürünce düzeliyormuş.

Sistem bir ihtimal yetmiyor olabilir 75Hz'ye.

Son düzenleme:
Hocam monitörüm 144Hz ama video izlerken neden bende kasmıyor o zaman?

Monitörünüzü O.C ile mi 75Hz yaptı bende hiç raslamadığım bir şey oldu çözümünü bulamadım bilenler yazar diye burada paylaştım sorunumu.

Evet, ya monitör sıkıntılı ya da sistem çok güçsüz olduğundan kaynaklanıyor.

@TEmre1 niye "beğenmedim" emojisi koydunuz?

Aynen OC ile yaptım ama eskiden bir sıkıntı olmuyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı