YouTube'dan harçlık kazanmak

The Hamsi

Centipat
Yer
Bol Hamsili Bir Ortam
Daha fazla  
Meslek
Abi bi Öğrenci
14 yaşındayım ve lise 1'de okuyorum. Evde uğraştığım bir şeyler olsun. Ayrıca harçlığımı çıkartmayı düşünüyorum. Genellikle oyun, podcast veya eğlendirici editler paylaşmayı düşünüyorum. Neler yapmamı önerirsiniz?

Ben adsense de 1 yilda 500 lirayi zor gördüm (site) ki alexada TR 10 bine kadar cikip gunluk kullanici basina süre 3-4 dk oldugu halde. Maalesef devlet aylik 50 liralik kazancim için aylik en az 1000 lira vergi odememi isterken içeriğim çalınırken hiçbir işlem yapmamayı tercih ediyor. YouTube tarafında durum daha beter, reklam engelleyici kullanan tonla insan var ama lafa geldimi "neden kimse Türkçe icerik üretmiyor, böyle nasıl gelişicez sj" demeyi de unutmuyorlar. Özetle Türkçe icerik emeginin karsiligini alabilcegin bir şey degil eger kaliteli icerik uretmek istiyorsan. Ha yok ben parama bakarim isimin kalitesi onemsiz diyorsan bu sefer yine vergi kismina takilacaksin 5 kazanip 100 odeyeceksin.

Ben adsense de 1 yilda 500 lirayi zor gördüm (site) ki alexada TR 10 bine kadar cikip gunluk kullanici basina süre 3-4 dk oldugu halde. Maalesef devlet aylik 50 liralik kazancim için aylik en az 1000 lira vergi odememi isterken içeriğim çalınırken hiçbir işlem yapmamayı tercih ediyor. YouTube tarafında durum daha beter, reklam engelleyici kullanan tonla insan var ama lafa geldimi "neden kimse Türkçe icerik üretmiyor, böyle nasıl gelişicez sj" demeyi de unutmuyorlar. Özetle Türkçe icerik emeginin karsiligini alabilcegin bir şey degil eger kaliteli icerik uretmek istiyorsan. Ha yok ben parama bakarim isimin kalitesi onemsiz diyorsan bu sefer yine vergi kismina takilacaksin 5 kazanip 100 odeyeceksin.

Benim de bir sitem var bugün 31. günü 2200 Görüntülenmenin üstünde şu ana kadar ki görüntülenmesi ve 9 gün sonra Adsense başvurusu yapacağım umarım kabul olur :)

Mikrofon için bütçen
150-300 arası. Bm 800 düşünüyorum sizce nasıldır
Harçlık çıkartayım derken daha çok paradan olursun :D Youtube üzerinden para kazanmak öyle kolay iş değil. Bunun vergileri, bilmem neleri var. Direkt kanal açıp, para kazanayım ile olmuyor maalesef.
Belli bir aboneye kadar para kazanmayı açmayı düşünmüyorum bu nedenlerden dolayı. Bu yöntemle bir hobi edinmek ve yeni insanlarla tanışmak ilk amacım.

150-300 arası. Bm 800 düşünüyorum sizce nasıldır

Belli bir aboneye kadar para kazanmayı açmayı düşünmüyorum bu nedenlerden dolayı. Bu yöntemle bir hobi edinmek ve yeni insanlarla tanışmak ilk amacım.
O zaman umarım istediğine ulaşırsın. Genele hitap eden, güncel konulardan paylaşımlar yapmaya çalış. Tek bir kesime hitap etmek, kanal isminin yayılmasını zorlaştırır. Düzeni oturttuğun zaman kendine özgü paylaşımlar yapmaya geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı