YouTube'dan harçlık kazanmak

Ayda 200-300TL bile kazanmak istiyorsan istikrarlı düzenli bir planın olmalı, ek olarak yatırım isteyen bir iş mikrofon kamera ekipman bilgisayar diye uzar.

Anlattıklarını insanlara dinletebilirsen yada yaptıklarını izletebilirsen bilgisayar bile olmadan telefonla çekip telefondan bile atabilirsin. :) Bunun örnekleri mevcut.

14 yaşındayım ve lise 1'de okuyorum. Evde uğraştığım bir şeyler olsun. Ayrıca harçlığımı çıkartmayı düşünüyorum. Genellikle oyun, podcast veya eğlendirici editler paylaşmayı düşünüyorum. Neler yapmamı önerirsiniz?

Dostum yüzünü gösterme bence çünkü daha yeni kanal olupta yüzünü gösterirsen yaşın 14 olduğu için senle alay ederler. Videoların ilgi çekici olsun ve güzel montajlansın izlenir zaten. Ama ilk başta videoların az izlenebilir belki hiç izlenilmez. Bunun sebebi YouTube'da aboneniz olmadığı için video ön plana ve önerilenlere çıkmaz. Asla pes etme başarabilirsin 👍🏻

Arkadaşlar siz aldırış etmeyin olumsuz yorumları. Yapamazsın edemezsin diyenleri. Bunlar en ufak bir girişmciyi bile kendilerine rakip olarak gördükleri için kimin hevesini kırsam ne kadar engellesem kardır diye düşünen tipler. Çocuk 14 yaşındayım diyor. Kaybedecek bir şeyin yok. Yalnız derslerini aksatma :) Youtube olsun başka herhangi bir platform olsun internette bolca başlangıç videoları mümkün. Yalnız dikkat etmen gereken şey bolca araştırma yapman. Harçlık işine gelirsek eğer 18 yaşından küçük olduğun için para kazanman söz konusu değil. Ancak ailenden büyük birinin AdSense e kayıt olması gerekiyor. İlk kez AdSense açacaksan mutlaka bir rehber videosu izle. Ayrıca google'ın yönlendirdiği dökümantasyonları da oku.

Sana tavsiyemse şu genç kardeşim. 14 yaşında bilgi birikimin, kendini yetiştirme seviyen nedir bilemem fakat önce biraz bilgilen sonra ne yapacağına karar ver. Daha önce hiç video editing yapmamışsan önce bu konuyu öğren. Kurgu, montaj için yine youtube dan birçok kurs izleyebilirsin. Daha sonra yayıncılık nedir? İçerik nedir bu konuları araştır. Kendini teknik ve teorik olarak biraz eğittikten sonra birşeylere başla.

Hobi amaçlı da devam edersin de iki tarafta al birini vur ötekine hocam, hani kitle dediğimiz kısım devletten daha sorunlu. Herkes reklam engelleme ile kazacanagimiz 3-5 kurusa tas koyma pesin de

Aynen hocam herkes sizin sitenize reklam gitmesin diye kullanıyor Ad Blocker.

ama ne hosting fiyatlarindan ne de emekten haberleri var. 4-5 Mbps upload hizi ile Udemy'de ne kadar kurs varsa sundum önlerine bir tesekkur eden cikmadi, onu gecin tenezzul edip sifre kismini okumayanlar var sonra gelip yorumda kufur ediyorlar. Bende saldim siteyi onlara hiçbir yer de ücretsiz bulamayacaklari seyleri kendim kullanmaya başladım web dillerini bitirdim şu an okulla da mis gibi C ögreniyorum. İnternette alan el daha ustundur cunku bizimkiler kelimenin tam anlamiyla leecher.
Yıllık 60 ₺ ye hosting satıyorlar. Godaddy'den almasaydın daha ucuza bulurdun. Adblock a laf edip de Udemy'den başka yerlerden kopyaladığı içeriği crackli dağıtmak da ilginçmiş gerçekten. Wordpress'le bir tane site yapmışsınız. 2-3 tane ücretsiz kurs 1 tane instagram botu eklemişsiniz. Bu mu web dillerini bitirmek? Aleksa 10k ya girdiyseniz bir zahmet paylaşın da biz de bilelim. Pek inancım yok gerçi.

Arkadaşlar siz aldırış etmeyin olumsuz yorumları. Yapamazsın edemezsin diyenleri. Bunlar en ufak bir girişmciyi bile kendilerine rakip olarak gördükleri için kimin hevesini kırsam ne kadar engellesem kardır diye düşünen tipler. Çocuk 14 yaşındayım diyor. Kaybedecek bir şeyin yok. Yalnız derslerini aksatma :) YouTube olsun başka herhangi bir platform olsun internette bolca başlangıç videoları mümkün. Yalnız dikkat etmen gereken şey bolca araştırma yapman. Harçlık işine gelirsek eğer 18 yaşından küçük olduğun için para kazanman söz konusu değil. Ancak ailenden büyük birinin adsense e kayıt olması gerekiyor. İlk kez adsense açacaksan mutlaka bir rehber videosu izle. Ayrıca Google'ın yönlendirdiği dokümantasyonları da oku.

Sana tavsiyemse şu genç kardeşim. 14 yaşında bilgi birikimin, kendini yetiştirme seviyen nedir bilemem fakat önce biraz bilgilen sonra ne yapacağına karar ver. Daha önce hiç video editing yapmamışsan önce bu konuyu öğren. Kurgu, montaj için yine YouTube'dan birçok kurs izleyebilirsin. Daha sonra yayıncılık nedir? İçerik nedir bu konuları araştır. Kendini teknik ve teorik olarak biraz eğittikten sonra birşeylere başla.

Aynen hocam herkes sizin sitenize reklam gitmesin diye kullanıyor ad blocker.

Yıllık 60 ₺'ye hosting satıyorlar. GoDaddy'den almasaydın daha ucuza bulurdun. AdBlock'a laf edip de Udemy'den başka yerlerden kopyaladığı içeriği crackli dağıtmak da ilginçmiş gerçekten. WordPress'le bir tane site yapmışsınız. 2-3 tane ücretsiz kurs 1 tane Instagram botu eklemişsiniz. Aleksa 10K ya girdiyseniz bir zahmet paylaşın da biz de bilelim. Pek inancım yok gerçi.

Yok olur mu öyle şey hiç. Ad blocker aa bu sitede ki makale 9/10 SEO uyumlu 600+ karakter dur şimdi burada emek var deyip reklam engellemeyi otomatik kapatıyor. Ekip olarak kazandigimiz trilyonları paylaşma düşüncesi bizi derinden sarstı ve bunu nasıl engelleyebiliriz diye düşündük. Aklımıza hayal dünyasında yaşamamak, realistik ve başkalarının da emeklerinin yanmaması için tecrübeyi aktarmak geldi. Ama gerçekler acıtmaktan çok daha fazlasını da yapıyormuş anlaşılan.

Bir saksı gibi yaşıyorsanız elbet bir kaybınız olmaz, sonuçta yatacağınız zamanı farklı bir şeye adarsınız. Ancak SEO vb konulardan tutun eklentilere kadar harcayacağınız zaman ve para melek yatırımcılardan gelmiyor.

Adsense kazanç için yükümlü olduğunuz vergileri ödemek zorundasınız, bunu yapmamak yasal bir suçtur. Çocuk kazandığım parayı çekeyim derken vergi kaçırmaya yakalanırsa kefaletini siz ödeyeceksiniz sanırım.

Hayal dünyanızdaki domain kaydı ve hosting seçimini mantıklı bulmadım, şu anda en uygun odeaweb de var (75'di sanırım) oda paylaşımlı hosting :) neredeyse gerekli her şey kısıtlı olacak. Forumunuzu taşımak isteyeceksiniz satış öncesinde sorun olmaz diyecekler. Taşıdıktan sonra bir dk oda ne XenForo güvenlik sorunları yüzünden çalışmayacak ve açamayız diyecekler.

Kurslar mevzuata uygundu Python'la discudemyden çekilir ve siteye günün ücretsiz kursları olarak atılırdı. 2-3 kurs ve Instagram botu işte buna iyi güldüm, kaynağı kafa da oturtulmuş kalıp mı yoksa yine hayal dünyanızdan bir parça mı? Site bootsrap tabanlıydı ve SEO'da kullandığım en kötü kaynak ayhankaramandı gerisini siz düşünün pardon hayal edin.

Yaklaşımınız hayalden öte değil, hatta YouTuber'ların 1-2 ay şişirip zirveye çıkardığı (öncesinde kendisiyle dalga geçilmiş daha sonra kasılan duyarla prim toplayan kişiler) daha sonrasında bir anda ilgi kesilince deprasyon a giren kişilerin senaryoları ile aynı.

Şu an tanınan bilinen sitelerin/kanalların %90+ ı zamanında başka örnekleri olmadığı için bu seviyedeler. Şu rakip olayına içerledim ama o kadar kişiye yardım etmişken. Merak eden varsa deneyip görsün yakın zaman sonra bu başlık altına dönsünler :)

Size de önerim gerçeklik bağınızı koparmayın, ilaçlarınızı düzenli alın.

Yok olur mu öyle şey hiç. Ad blocker aa bu sitede ki makale 9/10 SEO uyumlu 600+ karakter dur şimdi burada emek var deyip reklam engellemeyi otomatik kapatıyor. Ekip olarak kazandigimiz trilyonları paylaşma düşüncesi bizi derinden sarstı ve bunu nasıl engelleyebiliriz diye düşündük. Aklımıza hayal dünyasında yaşamamak, realistik ve başkalarının da emeklerinin yanmaması için tecrübeyi aktarmak geldi. Ama gerçekler acıtmaktan çok daha fazlasını da yapıyormuş anlaşılan.

Bir saksı gibi yaşıyorsanız elbet bir kaybınız olmaz, sonuçta yatacağınız zamanı farklı bir şeye adarsınız. Ancak SEO vb konulardan tutun eklentilere kadar harcayacağınız zaman ve para melek yatırımcılardan gelmiyor.

Adsense kazanç için yükümlü olduğunuz vergileri ödemek zorundasınız, bunu yapmamak yasal bir suçtur. Çocuk kazandığım parayı çekeyim derken vergi kaçırmaya yakalanırsa kefaletini siz ödeyeceksiniz sanırım.

Hayal dünyanızdaki domain kaydı ve hosting seçimini mantıklı bulmadım, şu anda en uygun odeaweb de var (75'di sanırım) oda paylaşımlı hosting :) neredeyse gerekli her şey kısıtlı olacak. Forumunuzu taşımak isteyeceksiniz satış öncesinde sorun olmaz diyecekler. Taşıdıktan sonra bir dk oda ne XenForo güvenlik sorunları yüzünden çalışmayacak ve açamayız diyecekler.

Kurslar mevzuata uygundu Python'la discudemyden çekilir ve siteye günün ücretsiz kursları olarak atılırdı. 2-3 kurs ve Instagram botu işte buna iyi güldüm, kaynağı kafa da oturtulmuş kalıp mı yoksa yine hayal dünyanızdan bir parça mı? Site bootsrap tabanlıydı ve SEO'da kullandığım en kötü kaynak ayhankaramandı gerisini siz düşünün pardon hayal edin.

Yaklaşımınız hayalden öte değil, hatta YouTuber'ların 1-2 ay şişirip zirveye çıkardığı (öncesinde kendisiyle dalga geçilmiş daha sonra kasılan duyarla prim toplayan kişiler) daha sonrasında bir anda ilgi kesilince deprasyon a giren kişilerin senaryoları ile aynı.

Şu an tanınan bilinen sitelerin/kanalların %90+ ı zamanında başka örnekleri olmadığı için bu seviyedeler. Şu rakip olayına içerledim ama o kadar kişiye yardım etmişken. Merak eden varsa deneyip görsün yakın zaman sonra bu başlık altına dönsünler :)

Size de önerim gerçeklik bağınızı koparmayın, ilaçlarınızı düzenli alın.

Gerçekten siteme emek veriyorum. Emeğimin karşılığını alacağımı düşünüyorum

Geri
Yukarı