YouTube'dan nasıl para kazanılınır?

Sağlam bir izleyici kitlen olmalı, 100-200 kişiyle olacak iş değil, ondan sonra Youtube ortaklık programına katılacaksın. (Yanlış anlaşılmasın kötü bir anlamda söylemiyorum demek istediğim gerçekten bir şeyler kazanabilmek için izleyici sayınızın gerçekten büyük olması gerek). Birde Google Adsense hesabı gerekli diye biliyorum.

Şu linkden başvuru yapabilirsiniz: http://www.youtube.com/account_monetization?referrer=creator

Son düzenleyen: Moderatör:
Net hatırlamıyorum ama normalde Youtube işleri sıkı tutup lisans koşullarına çok titiz davranıyor yani siz ortaklık programına dahil olduğunuzda tüm lisanslarınız belgeli ayrıca videoda adı gecen tüm ürünlerin tüm hakları alınmış, eksiksiz resmiyete dökülmüş olmak zorundadır. Önemli bir noktada herhangi bir ihlalde ceza dahi alabilirsiniz.
Normal bir Youtube kullanıcısı için ortaklık uygulaması imkansızdır başvuru nasıl oluyor bilmiyorum ama koşullara uymayacağından talebiniz reddedilecektir.

Mesela bu uygulamayı Sony yapabilir çünki videodaki ürün müzik ve görseller tamamiyle kendi lisanslarına ait kendi üretimleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz herhangi bir Sony ürününü videoya çekip tanıtımını yapabilirsiniz buna Youtube bir derece izin verebiliyor (Hak sahibinin lisans koşullarına ve inisiyatifine göre) ama o ürün ve içeriklerle ilgili izin ve belgeler tam olmadıkça ortaklık uygulamasına dahil olamazsınız. Yani hak sahibi (telif hakları) kendi içeriklerinden sizin bedavadan para kazanmanıza izin vermez.
Sony Electronics Youtube: http://www.youtube.com/user/sonyelectronics/videos

[h=5]Her sözümüz dudaklarda birer gülüş oldu,
Dönme ihtimali yok artık o gülüşler birer düş oldu.[/h]

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi herkes YouTube'dan para kazanmak için ürün ya da oyun videosu çekmeye çalışıyor. Ancak YouTube bu ürün ve yazılımların telif hakları sahiplerine para vererek video çekenlere ödeme yapmayacağını kullanım şartlarında açıkça belirtiyor. Yani teknoloji ya da oyun videolarıyla değil, komik ev halleri, ıvır zıvır videolara, özgün şarkılara (Telif haklarını ihlal etmeyen) ödeme yapılacak. Türkiye'de para kazanma amacıyla açılan kanallarda videolar milyonlarca kez bile izlense YouTube zırnık ödemeyecek. Sadece YouTube değil pek çok video servisi bu tür videolara hem telif hakları, hem de zaten sayısız oldukları için para ödemeyecek arkadaşlar. Durum değişirse zaten haber yapacağız ancak konu hakkında daha önce yazdığım bu yazıda da, durumun işaretlerini daha YouTube Partner Program Türkiye başlamadan önce vermiştim: YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Ne zaman yazmışım? 2011 Sonunda :)

Ha şimdi çıkacak arkadaşlar diyecek "Benim arkadaşım şu kadar kazanmış?" YouTube'un filtre mekanizması şu an her oyunda çalışmadığı ve otomatik yürüdüğü için aradan sıyrılanlar olabilir. YouTube ileride bu sözleşmeyi değiştirebilir ama kanalların büyük kısmı hiç para kazanamayacak. Bir de partner program ortağı olup gelir ortaklığı teklif eden firmalara dikkat edin, bu yolla ya da bu görünüm altında dolandırıcılık yapan ya da asla para yatırmayan ama imzalattığı yasal sözleşme ile şantaj yapıp üzerine para bile sızdıran insanlar olduğu konusunda pek çok yorum, şikayet ve bilgi var.

Şimdi herkes YouTube'dan para kazanmak için ürün ya da oyun videosu çekmeye çalışıyor. Ancak YouTube bu ürün ve yazılımların telif hakları sahiplerine para vererek video çekenlere ödeme yapmayacağını kullanım şartlarında açıkça belirtiyor. Yani teknoloji ya da oyun videolarıyla değil, komik ev halleri, ıvır zıvır videolara, özgün şarkılara (Telif haklarını ihlal etmeyen) ödeme yapılacak. Türkiye'de para kazanma amacıyla açılan kanallarda videolar milyonlarca kez bile izlense YouTube zırnık ödemeyecek. Sadece YouTube değil pek çok video servisi bu tür videolara hem telif hakları, hem de zaten sayısız oldukları için para ödemeyecek arkadaşlar. Durum değişirse zaten haber yapacağız ancak konu hakkında daha önce yazdığım bu yazıda da, durumun işaretlerini daha YouTube Partner Program Türkiye başlamadan önce vermiştim: YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Ne zaman yazmışım? 2011 Sonunda :)

Ha şimdi çıkacak arkadaşlar diyecek "Benim arkadaşım şu kadar kazanmış?" YouTube'un filtre mekanizması şu an her oyunda çalışmadığı ve otomatik yürüdüğü için aradan sıyrılanlar olabilir. YouTube ileride bu sözleşmeyi değiştirebilir ama kanalların büyük kısmı hiç para kazanamayacak. Bir de partner program ortağı olup gelir ortaklığı teklif eden firmalara dikkat edin, bu yolla ya da bu görünüm altında dolandırıcılık yapan ya da asla para yatırmayan ama imzalattığı yasal sözleşme ile şantaj yapıp üzerine para bile sızdıran insanlar olduğu konusunda pek çok yorum, şikayet ve bilgi var.

Evet haklısın. Bi cocuk 85 cent kazandığını söyledi.

Konuya mesaj atmıştım neden silindi?
İlk mesajınızda bağlantı paylaşmışsınız, genelde botlar ya da tanıtım amaçlı kaydolanların yaptığı bir hareket olduğu için mesajınız silindi.

İlk mesajınızda bağlantı paylaşmışsınız, genelde botlar ya da tanıtım amaçlı kaydolanların yaptığı bir hareket olduğu için mesajınız silindi.

Facebook üzerinden görmüştüm ve üye oldum konuyu açan arkadaşı aydınlatmak için yaptığım anlatımı paylaşmıştım,iyi forumlar.

- - - Güncellendi - - -

Son olarak saat başı mesaj atılan forumunuzdan hit almak gibi çabam olmaz. Sadece 1 yılı aşkındır youtube partneriyim ve bu işin içerisindeyim.
Yardımcı olmak istedim. Üyeliğimi banlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı