YouTube'dan virüs bulaşır mı?

Arkadaşlar iyi günler. Bugün bir arkadaşım bir konu açmıştı. Ve anlamını bilmediğim bir kelimeden bahsettiler. Ben de YouTube'dan ne olduğuna baktım. Ve müstehcen içerikli bir videoymuş. YouTube'de karşıma bir sürü +18 videoların oynatma listesi çıktı. Ama hiçbirine tıklamadım. Acaba herhangi bir sorun olur mu? Virüs bulaşır mı? Konu saçma biraz ama kusura bakmayın.

Girdiğiniz sitenin YouTube olduğuna emin misiniz? YouTube kuralları gereği içerisinde cinsellik veya şiddet olan videolar silinir. Girdiğiniz yer YouTube'un benzeri bir site olabilir. Eğer YouTube ise virüs falan bulaşmaz merak etmeyin.

YouTube'un sitesi:

Siteyi paylaşmayın bu arada.

Arkadaşlar iyi günler. Bugün bir arkadaşım bir konu açmıştı. Ve anlamını bilmediğim bir kelimeden bahsettiler. Ben de YouTube'den ne olduğuna baktım. Ve müstehcen içerikli bir videoymuş. YouTube'de karşıma bir sürü +18 videoların oynatma listesi çıktı. Ama hiçbirine tıklamadım. Acaba herhangi bir sorun olur mu? Virüs bulaşır mı? Konu saçma biraz ama kusura bakmayın.
Teorik olarak her yerden virüs bulaşır.

Girdiğiniz sitenin YouTube olduğuna emin misiniz? YouTube kuralları gereği cinsel veya şiddet içerikli videolar barınamaz. Girdiğiniz yer YouTube'un benzeri bir site olabilir. Eğer YouTube ise virüs falan bulaşmaz merak etmeyin.

YouTube'un sitesi:

Siteyi paylaşmayın bu arada.
Evet %100 eminim uygulamadan girdim zaten. Ya biraz paranoya oluyorum. Google hesabımı kapatmayı düşündüm bile.

Bir sürü olasılık var. YouTube gibi gözüken bir site görmüş olabilirsin. Browsera yerleşmiş bir virüs ile YouTube domaininde olduğunu bile zannedebilirsin. YouTube'da şiddet, cinsellik, ırkçılık gibi konularda asla taviz yoktur ve çok kısa sürede video kaldırılır. Büyük ihtimal YouTube gibi gözüken sitenin, bir sosyal mühendislik avının kurbanı olabilirsiniz. Güvenmediğiniz linklere tıklamayın. Hele böylesine saçmalık barındıran linklere asla tıklamayın.

Yaş sınırı olan açık açık cinsel organların gözüktüğü videolar var. Ayrıca şiddet içerikli bir video da görmüştüm, aynı şekilde onda da yaş sınırlaması vardı.
Ya sansürlüdür ya da çok kısa saniyeler gözüküyordur. +18 video derken tamamıyla konusu cinsellik olan videolardan bahsediyorum. Böyle şeyler YouTube'da yok.

Yanlış Bilgilendirme
Bir sürü olasılık var. YouTube gibi gözüken bir site görmüş olabilirsin. Browsera yerleşmiş bir virüs ile YouTube domaininde olduğunu bile zannedebilirsin. YouTube'da şiddet, cinsellik, ırkçılık gibi konularda asla taviz yoktur ve çok kısa sürede video kaldırılır. Büyük ihtimal YouTube gibi gözüken sitenin, bir sosyal mühendislik avının kurbanı olabilirsiniz. Güvenmediğiniz linklere tıklamayın. Hele böylesine saçmalık barındıran linklere asla tıklamayın.
Uygulamadan girdim YouTube'nin. Link değil. Bir tane kelime işte. YouTube'de arattım. Ve bir sürü oynatma listeleri çıktı. Çıplak videolar vb.
Muhtemelen kapak fotoğrafları biraz dikkat çekme amacıyla yüklenmiştir. YouTube'da cinsel içerikli videolar yok.
Maalesef var. Cidden var.

Ya sansürlüdür ya da çok kısa saniyeler gözüküyordur. +18 video derken tamamıyla konusu cinsellik olan videolardan bahsediyorum. Böyle şeyler YouTube'da yok.
Hayır bildiğin komple videoda gözüküyor, sansürlü de değil. Örnek vermek gerekirse kadın cinsel organına ağda yapılan bir video görmüştüm, her şey meydandaydı. Seks içerikli video görmedim, fakat bunlar varsa bir ihtimal o da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı