Youtuber olmak için neler gerekir?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaşım 15 ve Youtuber olmak istiyorum fakat nelere ihtiyacım olduğunu tam bilmiyorum. Sistem özelliklerim;
Asus X550VC Laptop
Intel Core i5 3230M
4GB DDR3 Ram
1TB HDD
Nvidia GeForce GT720M GPU.
Videolarım GTA serisi ve Minecraft ağırlıklı olacak ama diğer oyunları da çekicem tabii ki. Bu arada i3 ve R9 270'li sistem almayı planlıyorum. Bütçem kısıtlı olduğu için fazla iyi bileşenler alamayacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

4 sene youtube işi yaptım. Tavsiyem sadece pc ağırlık vermemen. Bin yanında kulaklık önemli değil ama mikrofon çok önemli temiz ses istiyorsan paf koruyuculu al. Webcam ilk zamanlarda çok önemli değil fakat bir zamandan sonra insanlar seni merak ediyor normal bir Webcam alabilirsin fakat spotlight alman gerek kessinlikle sebebi ise 60fps webcam en iyisidir. Eğer istersen OBS ayarlarını da sana söylerim. Videolarında kalite önemli çünkü. Aynı zamanda işleri ağırdan al

Hemen bir Facebook grubu açmaya çalışma, en az 100 abone bekle. Dediğim gibi ister isen özelden mesaj at daha ayrıntılı konuşuruz. Youtube işi gerçekten çok güzel. Yaşının genç olması sebebiyle de devam edebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani eğer zevk için bir YouTube hesabı açacaksan kesinlikle açmamanı tavsiye ediyorum. Çünkü bir zaman sonra hakaretler hatta küfürler başlayabiliyor. Ancak ben yinede açmak istiyorum derseniz şu anlık sisteminiz yeterli. İlerleyen zamanlarda yeni bir sistem kurarsınız.

Türkiye'de bu "YouTuber" olmayı abarttıkça abarttılar yok binlerce dolar kazanırsınız yok herkes tarafından tanınırsınız vs. Bu kandırmalarla 10-15 Yaş arası herkes kanal açmaya başladı herkes bulduğu bir kaç dandik ekipmanla bir şeyler yapmaya başladı. Şu Türkiye'de Oğuz Sasi'yi takip etmeyenler oyun hakkında konuşmasın. Sen sen ol Minecraft çekme yani artık bırakın şu oyunun videosunu çekmeyi. Para kazanmayı ilk 6 Ay bekleme. Bütçen olursa oyun çekilişi falan yap ki daha hızlı tanısınlar insanlar seni. Oyun kanalı açarsan araya kaynar gidersin. Bak adamlar YapYap ne biliyim Oha Diyorum diye saçma sapan videolar yaptıkları 3-5 Kanal açmışlar milyonlarca görüntülenmeleri var. Başka alanlara yönel. Elindeki sisteminle de çok iyi işler yapabilirsin.

Türkiye'de bu "YouTuber" olmayı abarttıkça abarttılar yok binlerce dolar kazanırsınız yok herkes tarafından tanınırsınız vs. Bu kandırmalarla 10-15 Yaş arası herkes kanal açmaya başladı herkes bulduğu bir kaç dandik ekipmanla bir şeyler yapmaya başladı. Şu Türkiye'de Oğuz Sasi'yi takip etmeyenler oyun hakkında konuşmasın. Sen sen ol Minecraft çekme yani artık bırakın şu oyunun videosunu çekmeyi. Para kazanmayı ilk 6 Ay bekleme. Bütçen olursa oyun çekilişi falan yap ki daha hızlı tanısınlar insanlar seni. Oyun kanalı açarsan araya kaynar gidersin. Bak adamlar YapYap ne biliyim Oha Diyorum diye saçma sapan videolar yaptıkları 3-5 Kanal açmışlar milyonlarca görüntülenmeleri var. Başka alanlara yönel. Elindeki sisteminle de çok iyi işler yapabilirsin.
Neden Oğuz Sasi'yi sanki Türkiye'deki tek iyi videolar çeken yayıncı olarak aldın. Bence ondan daha iyi yayın yapan adamlar var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı