YouTuber olmak için öneriler

ryutoshiaki

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir YouTube kanali açmayı düşünüyorum, teknoloji odaklı olacak. Yüzümü göstermeden inceleme tarzı şeyler yapmak istiyorum. En iyi mobil uygulamalar, oyunlar, öneriler şeklinde olabilir. Görselliğe önem vermeyi planlıyorum.(Işık, ses, ortam vs ) daha farklı hangi konularda video çekebilirim? Bir konu veya önerilerinizi bekliyorum bu arada kanal İngilizce olacak. Deneyimi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik soru seni neden izlemeliyiz? Falan ürün tanıtıcaksan kamerayla yukarıdan çekim yapabilirsin. Metin hazırla doğaçlama gidersen çok II dersin. Her türlü program ya da uygulamayı tanıtabilirsin tanıtırken düz tanıtırsan pek izlenmessin ara geçiş ya da efektler olursa güzel olabilir.

1. Kameranın karşısında robot gibi durmayın.
  2. Kaliteli ekipman ile başlangıç yapın.
  3. Kendiniz olun.
  4. Videoya geçmeden önce antrenman yapın.
  5. İçeriğiniz özgün olsun.
  6. Video kapak resimleri dikkat çekici olsun.
  7. Kanal profil fotoğrafı ve banner'ınız profesyonel olsun.

Bu işi para için yapacaksan baştan söyleyeyim para için yaptığın çok anlaşılıyor ve yapmacık duruyor. Doğal olmak zorundasın.
Haklısınız hocam ben hobi olarak başlamak istiyorum zaten keyif aldığım alan olduğu için pozitif yorumlar, beğeniler beni fazlasiyla motive eder zaten ilerisi için.

İlk başta tutmaz diyecektim ama ingilizce olması çok büyük bir avantaj. Ülkede teknoloji kanalları fazlaca var o yüzden yeni çıkan kanalların tutması çok zor. Gerçekten ışık, ortam, seslere dikkat edersen kolay gelişebilirsin. İlk başta izlenmezsin ama bırakmayı aklının ucundan geçirme. Bol şans.

Geri
Yukarı