Youtuber olmak için tavsiye

Golden Dragon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi Youtuber olmak istiyorum tavsiyeleriniz önerileriniz nelerdir? Edit: Oyun videosu çekeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En çok merak edilen oyunları çek ayrıca yeni çıkan oyunları da hemen satın al ilk oynanış videolarını sen çek. Yani oyunlara bol bütçen olmalı korsan oyunlar ile yapacaksan hiç başlama.

-İlk önce bu işi severek yapmalısın.
-Neşeli ve sempatik bir ses tonuyla konuşmalısın.
-Konuşurken küfür vb gibi sözcüklere yeri geldiği zaman kullanmalısın.(Ya da hiç kullanmamalısın)
-Çoklu oyuncu destekleyen oyunlarda 1 veya 2 arkadaşın ile beraber oyna. (Neden 3 değil. Çok fazla kişi olursa her kafadan bir ses çıkacağı için ses karmaşası olur)
-Kendine özel bir intro olmalı.
-Render alacabileceğin veya oyun sırasında 0 (sıfır) kasma ile oynayabileceğin bir sistemin olmalı.
-Oyunları orijinal alıp destek vermelisin.
-Her hafta olmasa da Vlog çekimine özen göstermelisin.
-Orta seviye ingilizce dil bilmen lazım. (Oyunlarda konuşulanları İngilizce bilmeyen izleyicilere çevirmen açısından gerekli)
-Çıkan yeni oyunu alıp videosunu hemen yüklemen lazım.
-Uploadların (yüklemelerin) hızlı olması için iyi bir internet şart.
-Günde en fazla 2-3 video yüklemeye özen göster. (1 video yükleyip 3 ay yatarsan bu işler olmaz.)
-Güzel ekipmanların olmasa bile kaliteli ses verebilecek mikrafon veya kulaklık olması lazım. (Sesleri dışardan engelleme özelliği olması lazım.
Bunlar şimdilik yeter. Kolay gelsin :)

-İlk önce bu işi severek yapmalısın.
-Neşeli ve sempatik bir ses tonuyla konuşmalısın.
-Konuşurken küfür vb gibi sözcüklere yeri geldiği zaman kullanmalısın.(Ya da hiç kullanmamalısın)
-Çoklu oyuncu destekleyen oyunlarda 1 veya 2 arkadaşın ile beraber oyna. (Neden 3 değil. Çok fazla kişi olursa her kafadan bir ses çıkacağı için ses karmaşası olur)
-Kendine özel bir intro olmalı.
-Render alacabileceğin veya oyun sırasında 0 (sıfır) kasma ile oynayabileceğin bir sistemin olmalı.
-Oyunları orijinal alıp destek vermelisin.
-Her hafta olmasa da Vlog çekimine özen göstermelisin.
-Orta seviye ingilizce dil bilmen lazım. (Oyunlarda konuşulanları İngilizce bilmeyen izleyicilere çevirmen açısından gerekli)
-Çıkan yeni oyunu alıp videosunu hemen yüklemen lazım.
-Uploadların (yüklemelerin) hızlı olması için iyi bir internet şart.
-Günde en fazla 2-3 video yüklemeye özen göster. (1 video yükleyip 3 ay yatarsan bu işler olmaz.)
-Güzel ekipmanların olmasa bile kaliteli ses verebilecek mikrafon veya kulaklık olması lazım. (Sesleri dışardan engelleme özelliği olması lazım.
Bunlar şimdilik yeter. Kolay gelsin :)
Günde 1 video çekmesi yeterlidir bence.

Bu arada hemen bir kanal açıp ilk videonla 100 kişi gelemez. Rahat ol, hemen takip etmeler başlamaz. Bu arada 15-16 yaşından küçüksen bence başlama. En azından sesinin kalın olması lazım. 10 yaşındaki ince sesli çocuk gibi sesin çıkıyorsa da başlamamalısın. Büyük kanallardan özenip bu işe başlamadan gerek. Ve çevren de geniş olsa iyi olur.

Bir de bence Outro yapman çok iyi olur. İntro fazla gerekli değil bence. Fakat Outro çok işe yarar bana kalırsa.

Bir videonuz beğenilirse video sonunda görüp başka bir videonuzu da izleyebilirler. Kendim yaşadım bunu. Fakat bir Türk kanalında henüz görmedim.

• Sesin iyi olmalı.
  • İyi ekipmanların ve iyi bir sistemin olmalı.
  • Kanal tasarımını iyi yapmalısın.
  • Düzenli video yüklemelisin.
  • Kendin olmalısın.
  • Kanalını temiz ve düzenli tutmalısın.
  • 30 saniye ile 1:30 dakika arasında bir tanıtım videosu yapmalısın.
  • Oyunları orjinal oynamalısın.
  • Kendi emeğin ile büyümelisin.
  • Video editleyebilmelisin.
Youtube İçerik oluşturucu stüdyosunda, büyük kanalların eğitim videoları da var. Onlara bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı