YSK sınavı hayat sınavı mıdır?

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Merhabalar. Ailem sınav yüzünden üzerime baskılı. Tıpkı hayat sınavı gibi üzerime gelip duruyorlar. Mezuna kalmaktan da korkuyorum, çünkü kendimi boşlukta hissedeceğim. Ne yapmalıyım sizce?

Hedef: Paralı asker (BM mensubu altında Afganistan'da Taliban avlamak)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ailem sınav yüzünden üzerime baskılı. Tıpkı hayat sınavı gibi üzerime gelip duruyorlar. Mezuna kalmaktan da korkuyorum, çünkü kendimi boşlukta hissedeceğim. Ne yapmalıyım sizce?

Hedef: Paralı asker (BM mensubu altında Afganistan'da Taliban avlamak)
Hayatın kendisi bir sınav zaten hocam. Ama bu sınavlardan belki de en önemlisi YKS. Umarım istediğiniz bölümü kazanmışsınızdır.

Değildir. Örnekleri de vardır. Aklıma şu an geldiği için söylüyorum. Çağatay Evyapan, FBI ın zamanında aradığı Türk Hacker. Bütün hackerlar arasında banka dolandırıcılığında önemli otoritelerden birisi. Tahmin et nerede okumuş? Akdeniz Üniversitesi ikinci senesinden terk. Pek iyi bir örnek değil ama yaptığın işte başarının ünversite ile alakalı olmadığının kanıtlarından biri. Yaş da önemli değil bu arada. Yine bir örnek: Getiri kuran adamın kurduğu yaş kaç sence? 65... Üniversite büyük bir motivasyondur. İnsanlar kötü üniversiteye gittiklerinde özgüvenleri düşer veya ortama gereksiz uyum sağlamak için potansiyelini düşürür. İnsan istedimi yapar. Umutsuzluk sana zarar vermekten bir şeye yaramaz. Hayatında umduğun olsun...

Yeni konular

Geri
Yukarı