Yükleme ekranında işlemci ısınması normal midir?

headshot77

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop oyunlarda yükleme ekranında işlemci 98 derecelere kadar çıkıyor, sonra oyun içinde oynamaya başlayınca 80-85 derecelere düşüyor. Bu yükleme ekranlarındaki işlemci ısınması normal midir?

Arkadaşlar laptop oyunlarda yükleme ekranında işlemci 98 derecelere kadar çıkıyor, sonra oyun içinde oynamaya başlayınca 80-85 derecelere düşüyor. Bu yükleme ekranlarındaki işlemci ısınması normal midir?

Evet normal oyun başlatılması için dosyaları işliyor.

İşlemcinin 98 dereceye kadar çıkması kesinlikle iyi bir durum değil. Normal olduğunu da düşünmüyorum. Evet dosyaları işliyor olabilir ama bir süre sonra dosyaları işleyecek bir işlemcin olmayacak gibi duruyor.

İşlemcinin 98 dereceye kadar çıkması kesinlikle iyi bir durum değil. Normal olduğunu da düşünmüyorum. Evet dosyaları işliyor olabilir ama bir süre sonra dosyaları işleyecek bir işlemcin olmayacak gibi duruyor.

Render sırasında işlemcim 98 civarında her zaman. :) Max 103 dereceyi gördüm.

i7 10750h laptop'da normal mi peki hocam ? Bu işlemcinin doğasında varmış ısınmak ayrıca gaming laptop olması durumu da var. 🙁 Birde kısa süreli bu ısı artışı yaşanıyor sürekli 98 derecede kalmıyor 5-10 saniye sonra normal değerlere dönüyor.

i7 10750H Laptop'da normal mi peki hocam? Bu işlemcinin doğasında varmış ısınmak ayrıca Gaming laptop olması durumu da var. 🙁

Hocam elbette ısınacak ama bir donanımın 98 derece olması o donanımın ömrünü kısaltır ve hangi oyun olursa olsun normal olduğunu düşünmüyorum.
Bence de normaldir hele soğutmasıda sağlam değilse.

Haklısın eğer sistem olması gerektiği gibi soğutmuyorsa o kadar ısınabilir. Ben normal şartları göze alarak ve ortalama bir oyunu baz alarak cevap verdim.

i7 10750H Laptop'da normal mi peki hocam? Bu işlemcinin doğasında varmış ısınmak ayrıca Gaming laptop olması durumu da var. 🙁 bir de kısa süreli bu ısı artışı yaşanıyor sürekli 98 derecede kalmıyor 5-10 saniye sonra normal değerlere dönüyor.

Hocam işlemcinin modeli bir şey değiştirmez normaldir Gaming laptop olmasıyla da alakası yok benim önerim masanın üstüne koyarken PC'yi altına soğutma sistemi takın.

Render ve oyunun açılması sence aynı durum mu :d. Ve ayrıca üreticiler dahil 85 üzerinin sıkıntılı ve donanımın ömrünü azaltacağını söylüyor.

Ama 98 derecede sadece 5 veya 10 saniye durur zaten sonrasında oyun açılır render gibi 1 saat 98 derecede kalmaz anlık çok yük binmesinden fan gücünün tam güçte dönüp soğutasıya 5 veya 10 saniye süre alır o süre zarfıdan 98 dereceyi görür.

Geri
Yukarı