Yüksek ayarlarda oynamak kullanıcı hatası mıdır?

800k Pyke

Hectopat
Merhabalar yakın zamanda bir notebook aldım ve bazı oyunlara sistemim yetmiyor, sistemim yetmediği halde o oyunları ultra ayarlarda oynarsam ve bilgisayar zarar görürse, bu kullanıcı hatasına mı girer? Yoksa servis yardım eder mi?

Çözüm
Laptop için yükte 90 derece kabul edilebilir. Duyduğunuz koku ısınan plastiğin kokusudur yüksek ihtimalle, endişelenecek bir durum değil. Laptop soğutma çözümlerine bakabilirsiniz fakat etkili olacağını sanmıyorum.

414783
O Bilgisayarı oyun oynamak ve program işlerin için alıyorsun, böyle şeyler kullanıcı hatası olamaz. Ama gidip virüs bulaştırıp parçaları kullanılmayacak şekilde virüslersen ve arıza çıkarsa bu kullanıcı hatasıdır. Oyunlarını istersen ultra max oyna fark etmez.

Piyasada çoğu giriş-orta seviye notebooklar o dereceleri görūyor. Zaten sistem çok sıkıntıya girse kapatır kendini.

Çünkü bilgisayar 90 dereceye kadar çıktı ve hafif bir yanık kokusu geldi ama hafta sonu soğutucu alacağım zaten.
Yanık kokusu dediğiniz şey plastikten geliyordur. Aşırı sıcaklık olursa, performans düşmesi veya direk bilgisayarın kapanmasını görebilirsiniz.

Sistem genelde o sıcaklığa ulaştığında kendini korumak amacıyla kapatır zaten. Ultra açtınız ekran kartı yandı mesela, garanti kapsamına girer merak etmeyin. Ben zamanında şu an kullandığım HD 7670M'i yüksek ayarlarda oynadım diye yakmıştım. Ama garanti kapsamına girdi, yenileyip bize geri verdiler. Tabii 1 ay bilgisayarsız kalmıştım o da ayrı konu 😒

Son düzenleme:
Laptop için yükte 90 derece kabul edilebilir. Duyduğunuz koku ısınan plastiğin kokusudur yüksek ihtimalle, endişelenecek bir durum değil. Laptop soğutma çözümlerine bakabilirsiniz fakat etkili olacağını sanmıyorum.

414783

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı