Yüksek bellek kullanımı göstergesi

Tarık Işıklı

Centipat
Arkadaşlar PC yeni Windows10 Pro işletim sistemi var. Daha önce böyle bir durum yoktu, bugün fark ettiğim bir sorun var. Toplasan 500 MB'ya çıkar ya çıkmaz ama performans yerinde 2.7GB gibi saçma bir değer gösteriyor. Çözümünü bilen var mı acaba?
Bu arada oyun oynarken 5GB harcanıyorsa 8 GB gösteriyor, orantılı olarak artıyor bu durum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    64,3 KB · Görüntüleme: 50
  • 2.png
    2.png
    30,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi de Win 10 Pro zaten boşta 2 GB RAM kullanırki sizde bir sıkıntı yok.
Daha önce böyle değildi. En yüksek kullanımı gösterdim fakat performans/bellek kısmında fazla gösteriyor.
Böyle saçma bir durum işte.
Sıkıştırılmış yazan ne oluyor hiç anlamıyorum, sanki daha önce o da yazmıyordu, onu kapatabiliyor muyuz, ya da var mı acaba yapılması gereken bir şey

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    67,4 KB · Görüntüleme: 32
  • 4.png
    4.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 34
Sıkıntı yok hatta az bile kullanıyor.

Dostum benim anlamadığım nokta bellek kullanımının çoktan aza gösterdiğim yerdeki yeri toplayınca 500 MB yapıyor, ama performans kısmındaki bellek kullanımında 2.5-3GB gösteriyor. PUBG oynarken PUBG ile birlikte diğer işlemler 4 GB kullanıyor toplam, yine aynı şekilde performans kısmında 8 GB gösteriyor.

Dostum benim anlamadığım nokta bellek kullanımının çoktan aza gösterdiğim yerdeki yeri toplayınca 500 MB yapıyor, ama performans kısmındaki bellek kullanımında 2.5-3GB gösteriyor. PUBG oynarken PUBG ile birlikte diğer işlemler 4 GB kullanıyor toplam, yine aynı şekilde performans kısmında 8 GB gösteriyor.
Her bilgisayarda öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı