Yüksek Disk Kullanımı (System)

TheGhost09

Centipat
Herkese selamlar. Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Notebooka sistemde bulunan Windows 10 1909 sürümü ile format attım. Kurulumları ve etkinleştirmeyi yaptım. Şimdi konuya gelecek olursam görev yöneticisinden kontrol ettiğimde system durdur yere disk kullanıyor. Bu kullanım performansı ve oyunları haliyle etkiliyor. Ayrıca herhangi bir program, tarayıcı veya bir işlem yaptığımda disk kullanımı birden bire aşırı yükseliyor ve kasma yapıyor. Birçok çözüm yöntemi denedim, herhangi bir sonuç alamadım.

Denemiş Olduklarım
-Cmd: Sfc/scannow
-Cmd: DISM Restorehealt komutları
-Windows Search, Hızlı Getirme gibi birkaç hizmeti devredışı bırakma
-Cmd chkdsk
-Bildirimler Kapatma
-Açılıştaki programları devredışı bırakma.

Sistem özelliklerini de kısaca yazayım.
Windows 10 64Bit 1909
Intel i5 7.Nesil
8Gb Ram
Nvidia Geforce 930MX 2GB
1TB HDD

Format atmadan önce de sorunsuz kullanmaktaydım, yani system kafasına göre disk kullanmıyordu. Attıktan sonra böyle oldu. Yavaşlattı. Harddiski de taradım badsector yok.

SSD olmadan bu gibi sorunlar yaratacağını biliyorum ama bunun da bir çözümü vardır. Teşekkürler

Sistem özelliklerini de kısaca yazayım.
Windows 10 64Bit 1909
Intel i5 7.Nesil
8Gb Ram
Nvidia Geforce 930MX 2GB
1TB HDD

Format atmadan önce de sorunsuz kullanmaktaydım, yani system kafasına göre disk kullanmıyordu. Attıktan sonra böyle oldu. Yavaşlattı. Harddiski de taradım badsector yok.

SSD olmadan bu gibi sorunlar yaratacağını biliyorum ama bunun da bir çözümü vardır. Teşekkürler

Dediğiniz gibi bu sorunu genelde SSD kullanarak çözülüyor. Aşağıda vermiş olduğum linklere bir bakın isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı