Yüksek fiyatlara ürün satmayın

Bugün Sahibinden'de gezinirken bu tür tipler gördüm. Bu, ticaret değildir. Kazıklamaktır. Bu sistemin daha iyisini 2300 TL'ye satmıştım ve o da APU sistemdi. Kasası ve PSU'su daha iyiydi. Lütfen bu şekilde ticaret yapmayın. Ürünü satamazsınız, indirimden 700 TL'ye i3 10100F alıp 800 satmak da ticaret değildir; hak yemektir.

Hak veriyorum, ona göre de hareket ediyorum zaten. 3 aylık Rev200 kasamı forumda 575 liraya koydum, sıfırı 830 lira. Kendi ürünümün düşmanı değilim, kasam kimi sıfırlardan bile daha temizdir ancak sonuçta kutusu açılmış bir şey, en azından onu amacına göre kullanacak birine uyguna gitsin.

Takas eğer gönüllü olarak gerçeklestiriliyorsa, mevcut ekonomik sistemin sınırları içindedir. Bu tip fahiş fiyatların önüne geçilmesi bilinçli tüketim ile mümkün olabilir. Eğer insanlar bir ürün alırken o ürün hakkında ortalama bir bilgiye sahip olmayı alışkanlık haline getirirlerse, bu tip ederinden fazla fiyatlanmış ürünler de alıcı bulamayacağından sorun ortadan kalkabilecektir. Ama her şart altında günümüz piyasasında, taraflar arasında gönüllü anlaşma hasıl olduysa, denilebilecek bir şey yoktur.

Son düzenleme:
Adam "bunu gördüyseniz ve almadıysanız kafanıza sıkarım" demiyor, isteyen alır isteyen almaz. Ama buradan biri alırsa da onun hatası.

Ürünü vb bilmiyorum ancak genel olarak şundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum;

Son yıllarda; Sahibinden ve Letgo sitelerinde, sen ne kadar makul fiyat yazarsan yaz, direk olarak "oluru nedir, son fiyat nedir, şu kadara olmaz mı hacı?" şeklinde mesaj gönderen bir tayfa belirdi. İnmedikçe de, kazıklandıklarını sanıyorlar tuhaf şekilde.

Bu yüzden, maalesef, ben de kendi sattığım 2. el ürünlerde, olduğundan daha yüksek bir fiyat koyuyorum ki, hem hiç olmayacak teklifler gelmesin, hem de ederine gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı