Çözüldü Yüksek FPS Alınan Oyunlarda FPS Düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

marhi

Hectopat
Daha fazla  
2-3 gün önce C: diskini sıfırladım. Sıfırlamadan önce Batman'i ve LOL'ü 60 FPS oynarken artık 30 FPS bile alamıyorum. MB'yi 180 FPS rahatlıkla oynarken artık 60-70 FPS alıyorum. Ayar düşürüyorum, çözünürlük düşürüyorum yok. Batman'i ve LOL'ü 60 FPS oynarken 3-4 dakika sonra 25-30 FPS'e düşüyor. Oyunu yine de oynamaya çalışırken altta bellek azaldı diye bildirim geliyor ve oyunu kapatmamı istiyor. 2-3 gün öncesinde takır takır üçünü de oynarken bellek azaldı bildirimi almazken C: diskini sıfırladıktan sonra üçünde de FPS düşüşü yaşadım. PC ayarlarını düşürdüm, msconfig'den başlangıç programlarını kapattım yine de yok. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

c diski sıfırladım derken ne demek istedin hocam ? oyunlar d'ye yüklüydü sen ise c'ye format attın ve şimdi bu sorunları mı yaşıyorsun doğru mu anlamışım ?

Tuhaf bir durum. Belki bilgisayarınıza virüs girmiş olabilir çünkü bazı virüsler arkada çalışınca performans düşüşü oluyor.
Sıfırlamadan önce virüs vardı zaten, sıfırladıktan sonra antivirüs programı yükledim virüs olacağını sanmıyorum.

c diski sıfırladım derken ne demek istedin hocam ? oyunlar d'ye yüklüydü sen ise c'ye format attın ve şimdi bu sorunları mı yaşıyorsun doğru mu anlamışım ?
Aynen öyle.

Öncelikle Leptop mu kullanıyorsun yoksa PC mi?
Bileşenler neler?
Dahili GPU devrede olabilir mi?
Ekran kartı güncel sürücüsü yükledin mi?
Laptop kullanıyorum, ekran kartı güncel. Diğer ikisine nasıl bakacağım hakkında da yardım edersen sevinirim.

Sıfırlamadan önce virüs vardı zaten, sıfırladıktan sonra antivirüs programı yükledim virüs olacağını sanmıyorum.

Aynen öyle.

Laptop kullanıyorum, ekran kartı güncel. Diğer ikisine nasıl bakacağım hakkında da yardım edersen sevinirim.
Hocam leptoplarda yüksek performansın seçili olduğuna dikkat edin Nvidia kullanıyorsanız masa üstüne sağ tıklayıp denetim merkezinden ayarlara ulaşabilirsiniz. Pil'e sağ tıklayıp güç seçeneklerinden de yüksek performansın seçili olmasını sağlayın.

Hocam leptoplarda yüksek performansın seçili olduğuna dikkat edin Nvidia kullanıyorsanız masa üstüne sağ tıklayıp denetim merkezinden ayarlara ulaşabilirsiniz. Pil'e sağ tıklayıp güç seçeneklerinden de yüksek performansın seçili olmasını sağlayın.
Nvidia denetim masasında sadece 3D Ayarlar kısmı var ve pil yüksek performansta.
Ayrıca PC'yi sıfırlamadan önce elektrikler gitmişti ve bilgisayar aniden kapanmıştı. Bilgisayarı açamadığım için güvenli modda sıfırlamak zorunda kalmıştım.

Nvidia denetim masasında sadece 3D Ayarlar kısmı var ve pil yüksek performansta.
Ayrıca PC'yi sıfırlamadan önce elektrikler gitmişti ve bilgisayar aniden kapanmıştı. Bilgisayarı açamadığım için güvenli modda sıfırlamak zorunda kalmıştım.
Nvidia denetimin bir fotoğrafını paylaşırsan daha çok yardımcı olabiliriz. Leptop marka model nedir belki de dahili GPU yoktur.

Nvidia denetimin bir fotoğrafını paylaşırsan daha çok yardımcı olabiliriz. Leptop marka model nedir belki de dahili GPU yoktur.
Galiba bunlar yardımcı olur.
Screenshot_5.pngScreenshot_4.pngScreenshot_3.pngScreenshot_2.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı