Yüksek FPS olmasına rağmen kasma hissi

Merhaba arkadaşlar,

Valorant oynuyorum ve en düşük 200-250 FPS alıyorum onun harici 300-400 civarında. 165 Hz LG UltraGear monitörüm var fakat FPS 165'in altına düşmemesine rağmen aşırı kasma hissi var. İşlemciyi alalı 1 ay oldu, aldığım ilk iki hafta hiç sorun yoktu fakat şu an cidden bu sorun canımı sıkmaya başladı. Çözümlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
Anakartın asus mu ? Islemcin hakkinda bilgi verirmisin nedir modeli

Oyun içinde Hz düşmesi yaşıyor olabilir misiniz acaba?
Nerden bakabilirim?

Anakartın asus mu ? Islemcin hakkinda bilgi verirmisin nedir modeli
gigabyte ryzen 5 5600x

Drop mu demek istiyorsunuz?
takılma söz konusu değil fakat akıcılık berbat oluyor

FPS sabitliyor musunuz? Sabitliyorsanız sabitlemeden kullanmanızı tavsiye ederim.
hayır sabitlemiyorum

Oyun ayarlarından beta saf girdi süresini aktifleştirin.
aktif şekilde kullanıyorum

e
Ekran ayarlarında monitör 165 Hz de mi?
evet kesinlikle

Son düzenleme:
Lg fressync i aktif edeceksiniz hocam basic de olmuycak ama extended de olcak o ayar ayni zaman da ekran kartiniz amd ise redeondan fresync nvdia ise gsync yi aktif edeceksiniz

Takılma yok akıcılık kötü demişsin. Senin beklentini karşılamaması sorun olduğu anlamına gelmez arkadaşlar da bir problem var diye çözüm üretmeye çalışıyor 😀 Kasma, takılma, yırtılma yoksa sıkıntı yok.

His dediğin psikolojik olur, FPS'yi belki sabitlemen daha net gelebilir sana 165'e sabitleyip oynamayı dene.

Takılma yok akıcılık kötü demişsin. Senin beklentini karşılamaması sorun olduğu anlamına gelmez arkadaşlar da bir problem var diye çözüm üretmeye çalışıyor 😀 Kasma, takılma, yırtılma yoksa sıkıntı yok.

His dediğin psikolojik olur, FPS'yi belki sabitlemen daha net gelebilir sana 165'e sabitleyip oynamayı dene.
10 yıldır fps oyunu oynuyorum kasıyorsa akıcılık yok demek oluyor ya güzel kardeşim bilgin yoksa yazma

Takılma yok akıcılık kötü demişsin. Senin beklentini karşılamaması sorun olduğu anlamına gelmez arkadaşlar da bir problem var diye çözüm üretmeye çalışıyor 😀 kasma, takılma, yırtılma yoksa sıkıntı yok.

Arkadaşın dediği şeyi bende yaşıyorum. 200-150 FPS arası alıyorum Valorant'ta. Aradaki değer yükselip düşmesin diye FPS sabitleme yapsam da yapmasam da sanki 50 FPS gibi hissettiriyor. Aldığım değerler cidden akıcı gözükmesi gereken FPS değerleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı