Çözüldü Yüksek FPS'de kasma hissiyatı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

okan04

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar 60 ve üzeri FPS almama rağmen oyunlar aşırı kasıyor, aynı sistemin videolarını izlediğim de gayet akıcı olduğunu görüyorum.

Monitörden kaynaklı olabilir mi?

165 Hz monitör alsam sorun çözülür mü?

• AMD Ryzen 2200G Vega 8
  • Gigabyte B450 S2H v2.
  • PNY 2x8 3200 MHz RAM.
  • Zalman 600 Watt PSU.
  • Zalman T6 kasa.
  • Samsung 21.5 60 Hz monitör.

Dosya Ekleri

• tecnopat.PNG
    tecnopat.PNG
    2,2 MB · Görüntüleme: 193
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece FIFA'da mı yaşıyorsun bilmiyorum ancak FIFA'da 200 FPS bile alsan oyun kasıyor gibi gözüküyor. Başlangıçta oyunu 60 FPS'e sabitleme ayarını açarsan Monitör Hz'ine sabitliyor. Örneğin benim monitörüm 165Hz aynı şekilde 200 üstü FPS olmasına rağmen kasıyor gibi gözüküyor. 60'a sabitle deyince 165'e sabitliyor ve akıcı oluyor.
Sadece FIFA'da mı yaşıyorsun bilmiyorum ancak FIFA'da 200 FPS bile alsan oyun kasıyor gibi gözüküyor. Başlangıçta oyunu 60 FPS'e sabitleme ayarını açarsan Monitör Hz'ine sabitliyor. Örneğin benim monitörüm 165Hz aynı şekilde 200 üstü FPS olmasına rağmen kasıyor gibi gözüküyor. 60'a sabitle deyince 165'e sabitliyor ve akıcı oluyor.

Çözüm
Şu anki monitörünüz kaç Hz.

60 Hz.
Sadece FIFA'da mı yaşıyorsun bilmiyorum ancak FIFA'da 200 FPS bile alsan oyun kasıyor gibi gözüküyor. Başlangıçta oyunu 60 FPS'e sabitleme ayarını açarsan monitör Hz'ine sabitliyor. Örneğin benim monitörüm 165Hz aynı şekilde 200 üstü FPS olmasına rağmen kasıyor gibi gözüküyor. 60'a sabitle deyince 165'e sabitliyor ve akıcı oluyor.

60 FPS'ye sabitlediğim de akıcı bir şekilde oynayabiliyorum sorun çözüldü teşekkür ederim usta.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı